בע"ה י"ט תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בדרום ת"א הפגינו במחאה על חילול בתי הכנסת בידי מסתננים • וידאו

בעקבות פלישת המסתננים לבית כנסת ברחוב מסילת ציון בתל אביב וקיום חתונה במקום התקיימה אתמול (שלישי) הפגנת תושבים מהשכונות בהשתתפות ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי • צפו בוידאו.

  • אוריאל דויטש
  • כ"ד אדר תשע"ג - 20:43 06/03/2013
גודל: א א א
בעקבות פלישת המסתננים לבית כנסת ברחוב מסילת ציון בתל אביב וקיום חתונה במקום התקיימה אתמול (שלישי) הפגנת תושבים מהשכונות בהשתתפות ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי • צפו בוידאו. \n\n[caption id="attachment_58565" align="aligncenter" width="512" caption="ההפגנה אתמול בדרום תל אביב"]ההפגנה אתמול בדרום תל אביב\n\nבעקבות ההפקרה המתמשכת של בתי הכנסת בדרום תל אביב, ופגיעות חוזרות ונישנות מצד המסתננים האפריקאים, הפגינו אמש תושבים מדרום תל אביב בסמוך לבית הכנסת ברחוב מסילת ציון 60.\n\nבהפגנה השתתף גם ח"כ לשעבר מיכאל בן ארי שגדל בשכונות ופעיל בסוגיית המסתננים מספר שנים. בנאומו בהפגנה אמר בן ארי כי בשל אזלת היד של הרשויות, המסתננים משתלטים על המדינה מבפנים. "בהתחלה הם השתלטו בית בית, אח"כ שכונה שכונה, ועכשיו זה בית כנסת בית כנסת", אמר בן ארי. "השתלטו על בית כנסת בעכו, השתלטו בראשון לציון ועכשיו השתלטו על בית כנסת בתל אביב".\n\n"אנחנו עדיין לא יודעים איך תראה ההנהגה אבל מה שבטוח שזה יהיה משהו מאוד רופס, משהו מאוד חלש, משהו מאוד מתיפייף", הוסיף בן ארי. "המסתננים תופסים לנו את כל העבודות. יש בחורים שאין להם איפה לעבוד בגלל שהמסתננים שלוקחים שכר הרבה יותר נמוך גומרים לכולם את העבודות הקיימות".\n\nצפו בוידאו מההפגנה שהתקיימה אתמול:\n\n\n\nלפני כשבוע דווח בקול היהודי על שני נתונים, כמעט סותרים, שעלו מהדו"ח השנתי שפרסמה רשות האוכלוסין וההגירה.\n

האחד הצביע על כך שמתוך כ-15,000 פניות של מסתננים להכרה כפליטים, אושרו 22 פניות בלבד. ומנגד, על המדיניות בה נוקטת ממשלת ישראל, שלא להשיב לארצם את עשרות אלפי אזרחי סודן ואריתריאה המוגדרים על ידה כמסתננים.

\n

אולם בעיתון הארץ פורסם, כי במקום לנהוג כמדינה ריבונית, פועלת ישראל בחודשים האחרונים כארגון מחתרתי, ושולחת בהחבא לביתם בסודן, מסתננים שהביעו את הסכמתם לכך.

\n

על פי הפרסום, הוחזרו בחודשים האחרונים כאלף מסתננים לצפון סודן דרך מדינה שלישית, כשאת כרטיסי הטיסה מימנה מדינת ישראל. לטענת עיתון הארץ, פנתה ישראל לאותם פליטים והבהירה כי הם צפויים לשבת שנים רבות בכלא הישראלי, מה ששכנע אותם להסכים לשוב הביתה.

\n

עם זאת, מדובר במספרים זעומים. על פי נתוני רשות האוכלוסין ישנם בישראל למעלה מ-56 אלף מסתננים, רובם המוחלט מסודן ואריתריאה.

\n

לאחר שבמדינות אפריקה פשטה השמועה על גן העדן למהגרים הפורח בישראל, הגיעה בשנים האחרונות כמות המסתננים לישראל מגבולה הדרומי ללמעלה מאלפיים אפריקאים מידי חודש, שלאחר שהיה קצרה במתקן כליאה, נשלחו באוטובוסים מסודרים הישר לדרום תל אביב.

\n

אולם בשל סיום בניית הגדר בגבול ישראל מצרים, כמו גם ההחלטה לכלוא את המסתננים לתקופה ארוכה, צנחו בחודשים האחרונים המספרים והגיעו לכמה מסתננים בודדים בחודש.

\n

עם זאת, הפרסום הנוכחי רק מחזק את התחושה, כי ישראל ניצבת חסרת אונים מול אותם עשרות אלפי מסתננים ההולכים ומשתקעים בישראל.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד