בע"ה ו' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בזוית חדה – ההתיישבות לא דורכת במקום

אתמול התפרסמה עמדה של מר דני דיין ממועצת יש"ע, בנוגע לעימות שהיה ביצהר, כנראה שהוא לא ברר בדיוק מה היה שם...

  • יהושע הַס
  • ה' אדר תש"ע - 12:21 19/02/2010
גודל: א א א
[caption id="attachment_5727" align="alignleft" width="100%" caption=""בשום אופן לא נצדיק, לא נהיה סובלניים וכדומה" - דני דיין (אתר מועצת יש"ע)"]
אתמול התפרסמה עמדה של מר דני דיין ממועצת יש"ע, בנוגע לעימות שהיה ביצהר, התוקף את מה שכינה אלימות נגד חיילים. "זה מנוגד לדרכה של ההתיישבות", אמר. "בשום אופן לא נצדיק, לא נהיה סובלניים וכדומה". הסגנון המוכר מהעבר.
מדבריו של מר דיין אנו למדים, כי לא טרח כלל לברר מה קרה בשטח, או לדבר עם מישהו מתושבי יצהר. את דעותיו שאב כנראה מהתקשורת, שהיא המציאות מבחינתו. מה היה במציאות - לא רלוונטי עבורו.
במקרה, אתמול ביצהר הייתה דוגמה נפלאה לדרכה של ההתיישבות. וגם לדרכו של הצבא, אותו צבא שרימה את המתיישבים ברבבה רק אתמול.
התרגיל הצבאי שנערך ביצהר, התקיים דווקא ביום בו התקבלה התראה חמה ביותר על הוראה של האלוף להחרים מיקרופייל (כלי הנדסי לחפירת יסודות) בישוב. התרגיל נעצר באמצעו על ידי התושבים, כאשר שופל צבאי מלווה בסוואנות החל לעלות לישוב (דבר חסר תקדים בתרגילים מעין אלו. הצבא טוען שזה רק תרגיל, מה באמת הם תרגלו?).
תושבים מודאגים נזעקו לשער, חילקו דפי הסברה לחיילים, ומנעו את המשך הנסיעה של הג'יפים במקום. כמה מהג'יפים נשארו ללא אויר. החיילים הגיבו באלימות פראית: מכות עם קתות הרובים וקני רובים על ראשי החברים. בהמשך הצטרפו כוחות מג"ב לאותה התנהגות – על זה לא שמע מר דני דיין, כנראה. או שלדעתו לצבא מותר להרביץ למתיישבים, רק להם אסור להגיב.
לידיעתך, מר דיין, דרכה של ההתיישבות היום, היא לא לחטוף בלי להגיב. זה מה שהיה גם אתמול. זה מה שהיה גם במקומות רבים אחרים בהם הגיעו אנשי ההרס הביטחוניים.
לא ברור מתי השתתף דני דיין במאבק בזמן האחרון, אחרת הוא היה שם לב כי אינו מייצג את המתיישבים, שבתיהם נהרסים. דעתם של המתיישבים על מועצת יש"ע נשמעה נחרצות כבר כמה פעמים, בין השאר בבחירות האחרונות למועצות האזוריות. את הנהגתה הכושלת השאירו מאחור, בהריסות גוש קטיף. אז את מי בדיוק הוא מייצג?
כנראה שהוא מייצג את הבועה הקטנה בה הוא חי, שם הוא משחק ב"נדמה לי" יחד עם כמה חברים.  ל"קול היהודי" לא נותר אלא להמליץ לדני דיין ללכת בעקבות פנחס ולרשטיין – שכבר הבין שאי אפשר "לייצג את המתיישבים" כאשר המתיישבים נמצאים בעמדות שונות מאלה שלך.
 
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד