בע"ה י"ב תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בחסות חוק ההסדרים: תחבורה ציבורית בשבת

מסתמן כי משרדי האוצר והתחבורה יקדמו באמצעות 'חוק ההסדרים' תחבורה ציבורית בשבת. בשלב הראשון יוחרגו חברות הסעה שאינן מוסדרות מול המדינה כמפעילי קו אך יופעלו עליהן הליכי רגולציה שונים.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ז אב תשפ"א - 12:34 25/07/2021
גודל: א א א
הסעות פרטיות, אילוסטרציה (צילום: יח"צ)
הסעות פרטיות, אילוסטרציה (צילום: יח"צ)

משרדי האוצר והתחבורה, מקדמים במסגרת חוק ההסדרים, שינוי בתקנות שיאפשר להסיע בשבתות וחגים נוסעים באוטובוסים ובמיניבוסים, באמצעות גביית תשלום מכל נוסע, על פי תעריף שתקבע החברה.

עידן יוסף, עורך חדשות ניוז 1, חשף כי משרד האוצר מציע כי צו הפיקוח על הסעה מיוחדת יתוקן, כך שיבוטלו בו הוראות באופן שיאפשר גבייה מיותר מגורם אחד, בגין נסיעה של נוסע אחד או יותר. המשמעות היא שחברת הסעות תוכל לאסוף נוסעים בתשלום ולהוות חלופה לתחבורה ציבורית מסובסדת ומתוקצב על ידי המדינה או לחילופין נהגי מוניות.

על פי ההצעה המסתמנת, על הנסיעה להיות מוזמנת מראש באמצעות אפליקציה. משרדי האוצר והתחבורה שהעלו את השינוי הזה בליל שישי, הקצו חמישה ימים בלבד להערות הציבור על כך.

גורם במשרד התחבורה אומר לקול היהודי שלמעשה, על אף שהחברות האלו לא יסובסדו כמו חברות ההסדר, עצם הטלת הרגולציה בצורה של התקנת אפליקציה להזמנה, מכניסה את המדינה כנותנת השירות בפועל.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי

המשמעות היא שמעתה כל נוסע יוכל לשלם עבור נסיעה באמצעות הסעה. דבר אשר יאפשר לכל המעוניין בכך, להפעיל הסעות בכל ימות השבוע, כולל בשבת, ולגבות עליהן תשלום. 

במשרד האוצר טוענים כי הדבר נועד להקל על העומסים וגודש בכבישים, וכי זוהי דרך נוספת לנצל בצורה יעילה את מספר הנוסעים המשתמש במקטע כביש, באמצעות הגדלת מספר המשתמשים בכל כלי רכב הנע במקטע כביש. 

הירשמו כעת לכנס החשיפה של 'הקול היהודי' - יום רביעי הזה בזום

מן השדולה למען שמירת השבת, בראשות ח"כ משה אבוטבול (ש"ס), נמסר: "מבלי להזכיר כלל את המילה 'שבת', מנסה הממשלה להעביר במחטף ובחקיקה אגב חוק ההסדרים מהלך שיאפשר חילול שבת המוני, תוך פגיעה קשה בצביון היהודי".

"המהלך המתוכנן נעדר היגיון תחבורתי. הוא לא באמת יפחית את מספר המכוניות בכבישים, וכל כולו נועד למטרה אחת ויחידה - לאפשר לגורמים פרטיים ולרשויות מקומיות להפעיל שירות בתשלום בשבת, שבה כמעט אין פקקים, ובכך לדרוס את שאריות השבת במרחב הציבורי".

מאיגוד המוניות נמסר לקול היהודי: "איגוד המוניות מתנגד לגביה של תשלום במזומן ללא כול תאום מקצועי. נהגי המוניות קנו את הזכות להסיע בשכר בכסף רב ולא נסכים שיפגעו לנו בזכות הזאת".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 58 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד