בע"ה כ"ד אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ביה"ח בחיפה: לצמצם בדגלים-להתחשב ברגשות הערבים

הנהלת בית החולים כרמל בחיפה קראה לוועד העובדים לצמצם בכמות הדגלים שנתלו לקראת יום העצמאות כדי לא לפגוע ברגשות תושבי העיר הערבים

  • מערכת הקול-היהודי
  • א' אייר תשע"ט - 11:02 06/05/2019
גודל: א א א
דגל ישראל. ארכיון באדיבות המצלם
דגל ישראל. ארכיון באדיבות המצלם

 

עובדי בית החולים כרמל תלו לקראת חג העצמאות דגלי ישראל ברחבי המחלקות בבית החולים בחיפה. לאחר מספר ימים שלחה הנהלת בית החולים הודעה למנהלי המחלקות להוריד את הדגלים והקישוטים לקראת החג, ולעשות שימוש בקישוט צנוע יותר כדי לא לפגוע ברשות הציבור של האוכלוסיה הערבית בעיר. כך פורסם באתר וואלה.

בהודעה שהתקבלה נכתב כי "בית החולים כרמל חוגג ומציין את יום העצמאות על ידי תליית דגלי מדינת ישראל בכניסה ובמקומות הציבוריים של בית החולים. אבקש להוריד את הדגלים בתוך המחלקות ולכבד אחד את השני".

יו"ר וועד העובדים, אירנה ברייב, קיבלה את ההודעה בשעת בוקר והחלה בשיחות טלפוניות להנהלת בית החולים. בדבריה לוואלה אמרה ברייב כי "אמרתי להם שאני לא מסכימה, אנשים רוצים לחגוג את יום העצמאות, אם כבר תלו וקישטו צריך להשאיר את הקישוט כפי שהוא", הסבירה. "המטופלים יעריכו את זה וגם הם יחגגו איתנו, ובאמת קיבלנו מחמאות טובות".

למרות ההסברים שסיפקה, ברייב אמרה כי בהנהלת בית החולים עמדו על שלהם. "בהנהלה ניסו לשכנע אותי שצריך להוריד את הדגלים כי בית החולים יכול לפגוע בציבור העובדים מהמגזר הערבי, הנוצרי והדרוזי", טענה. "אני לא מבינה מאיפה הם הגיעו לזה. אנשים לא הבינו למה צריך להוריד את הדגלים. זה מאחד אותנו, אנשים תמכו בהחלטה שלנו, לא ברור למה שלחו את ההודעה הזאת".

ברייב מציינת כי התנגדה נחרצות להחלטת ההנהלה. "מנהל בית החולים נמצא בחו"ל ויחזור רק ביום ראשון, אך הבהרתי שאני דורשת להוציא הודעה שלא להוריד את הדגלים. בינתיים המהלך הוקפא עד לשובו ביום ראשון. אם לא תתקבל פשרה, נשבית את בית החולים. הדגל לא רק מכבד אלא גם מאחד בן כל תושבי מדינת ישראל ללא קשר לדת וגזע".

בעקבות ההתרחשויות בבית החולים, ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) דרש ממנכ"ל קופת חולים כללית להתערב באופן מידי ולעצור את ההנחיה.

"אם ההנחיה המטופשת הזו לא תיעצר, אפעל בכל הדרכים העומדות לרשותי לעצור את התקציבים של בית החולים עד שהוא יחזור להיות בית חולים ישראלי", אמר.

"הנהלת בית החולים צריכה לקחת אחריות ולהחליט אם היא מנהלת בית חולים ישראלי או פלסטיני. אם הוא בית חולים פלסטיני אני מציע שיפנו לרשות הפלסטינית לקבלת תקציבים. אנחנו נעמוד לצד החולים והעובדים כדי שדגלי ישראל יוחזרו לבית החולים כרמל. לא יכול שעובדים במדינת ישראל נאנסים על ידי ההנהלה להוריד דגלי מדינת ישראל. אני קורא לשר הבריאות להתערב ולהשאיר את בית החולים ישראלי".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד