בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בימ"ש כפה על העירייה לרשום לגנים את ילדי המסתננים

בעתירה נטען כי עיריית פתח תקווה פועלת "ממניעים גזעניים" ולכן מונעת מילדי המסתננים להירשם למסודות החינוך. העירייה: "הילדים ירשמו בכפוף להצגת מסמכים"

  • ט"ו תמוז תשע"ט - 09:14 18/07/2019
גודל: א א א
 (יהודה פרל)
(יהודה פרל)

בית המשפט המחוזי-מרכז בלוד קבע אתמול (רביעי) כי על עיריית פתח תקוה לרשום את ילדי המסתננים האריתראים למוסדות החינוך בעיר, זאת בניגוד לדעת העירייה ולרצון התושבים בעיר.

במשך חודשים ניסתה העירייה לפעול בכדי שילדי המסתננים לא ייכנסו למוסדות החינוך הרגילים בעיר, והודיעה לארגוני השמאל שעתרו לבית המשפט, כי היא תערוך מועד רישום מיוחד עבור ילדי המסתננים והזרים. לאחר כחמישה חודשים בהם טרם נקבע מועד, החליטו ארגוני השמאל להגיש את העתירה.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לאנדרואיד >>

העתירה הוגשה בידי האגודה לזכויות האזרח והקליקה למדיניות חינוך באוניברסיטת חיפה, בשם 129 ילדים של מסתננים מאריתריאה ובשם ארגון א.ס.ף המסייע למסתננים.

בעתירה, דרשו עורכי הדין כי בית המשפט יורה לעירייה לרשום לאלתר את ילדי המסתננים, אלו המתגוררים בישראל ללא אזרחות, ללא תושבות ולרוב ללא אישור שהייה, לגני הילדים ולבתי הספר בעיר.

בעתירה נכתב, כי "אין זו הפעם הראשונה שבה שוקלת עיריית פתח תקוה שיקולים זרים, גזענים ופסולים, בהתנהלותה כלפי אוכלוסיית מבקשי המקלט המתגוררת בעיר".

עוד נכתב בעתירה, כי "העובדה כי העירייה לא ערכה כלל רישום, ואף חותרת לסגירת הגנים בהם שהו מבקשי מקלט, מצביעה על כך שבכוונתה לשלול כליל את זכויותיהם החוקתיות של התלמידים והוריהם לחינוך, לשוויון בחינוך ולכבוד."

השופטת ורדה מרוז קבעה כי העירייה מתנהלת "באופן שאינו ראוי" וכי עליה לרשום את ילדי המסתננים והזרים לבתי הספר בעיר. בתגובה לדברי השופטת, התחייבה עיריית פתח תקווה לרשום את ילדי המסתננים למוסדות החינוך בעיר, על פי כללי משרד החינוך ובכפוף להצגת המסמכים הרלוונטיים.

תגובת עיריית פתח תקוה: "פסק הדין שניתן היום הוא בהתאם לעמדה שהוצגה על ידי העירייה, לפיה ניתן יהיה לרשום את המבקשים בהתאם להנחיות משרד החינוך והצגת המסמכים הנדרשים".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד