בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בית יהודי ברמלה נרגם באבנים - המשטרה מתנהלת בעצלתיים

בשבת נרגם באבנים ביתו של הרב דניאל פנש, אשר עבר לפני מספר ימים לשכונת אג"ש ברמלה. הרב פנש מספר כי הערבים אשר כמעט והשתלטו על השכונה היהודית, חוששים מפני חזרתם של היהודים ועורכים 'קבלת פנים' לכל יהודי חדש שמגיע. "את המשטרה - זה לא מעניין"

  • כ"ט אב תשע"א - 15:06 29/08/2011
גודל: א א א
[caption id="attachment_13719" align="alignleft" width="408" caption="ערבים מפגינים ברמלה (אבי מועלם)"]
בשבת בשעות הבוקר נרגם באבנים ביתו של הרב דניאל פנש, אשר עבר לפני מספר ימים לשכונת אג"ש ברמלה. הרב פנש מספר כי הערבים אשר כמעט והשתלטו על השכונה היהודית, חוששים מפני חזרתם של היהודים ועורכים 'קבלת פנים' לכל יהודי חדש שמגיע. "את המשטרה - זה לא מעניין", אומרים התושבים.
שבת. השעה חמש לפנות בוקר. משפחת פנש מתעוררת לקול נפץ מכיוון סלון ביתם. הרב דניאל, אבי המשפחה, צועד בזהירות לכיוון ממנו נשמע הרעש. לנגד עניו מתגלה מחזה לא נעים. החלון בסלון מנופץ לרסיסים, על השטיח שברי זכוכית, ואבן גדולה מוטלת במרכז החדר.
"הנס שהילדים לא היו בסלון", אומר ל'קול היהודי' הרב פנש, "אם הם היו שם, זה היה נגמר אחרת".
משפחת פנש הצטרפה לפני מספר שנים לגרעין התורני "עמיחי" הפועל בעיר רמלה. הרב דניאל מחזיק בבעלותו חנות לתשמישי קדושה בשוק של רמלה, וכן משמש כרב קהילה בשכונת קריית האמנים – מצליח. לפני כשבוע, עברה המשפחה לבית החדש שרכשה בשכונת אג"ש בעיר. תגובת ה'שכנים' למהלך, כאמור, לא אחרה לבוא.
מאג"ש  - לעמישב
"שכונת אג"ש היא מהשכונות הראשונות של רמלה שהוקמו אחרי הקמת המדינה", נכתב באתר האנטרנט של של גרעין "עמיחי", "בחמש עשרה השנים האחרונות נכנסו לשכונה משפחות ערביות רבות של משתפי פעולה מיהודה ושומרון והשכונה איבדה את צביונה היהודי.גני ילדים נסגרו, בתי הכנסת התרוקנו ממתפללים ובגני השעשועים משחקים רק ילדים ערבים. בשנה האחרונה התארגנו מספר משפחות מהגרעין, וקנו בתים בשכונה. המשפחות החלו לארגן פעילויות לילדים בשכונה להעביר שיעורים למבוגרים ולעבות את בתי הכנסת".
"זו אינה תופעה חדשה", מספר הרב פנש, "כל יהודי שעובר לפה זוכה לקבלת פנים מצד ערביי השכונה. עד לא מזמן הערבים חשו כי כיבוש השכונה הינה עובדה מוגמרת. פתאום אנו הגענו והגלגל התהפך".
רוב הבתים בשכונה עדיין בבעלות יהודית אמנם, אולם מצד כמות התושבים המצב הוא שונה.
"לפני כמה זמן ניגשו ערבים לבעלי דירות יהודים בשכונה, ודרבנו אותם למכור את דירותיהם כל עוד המחירים עדיין גבוהים. עוד מעט ואנו כובשים את השכונה, אמרו הערבים, אז כדאי לכם למכור מהר", מתאר הרב פנש כיצד השתנו פני הדברים. "היום המצב הוא שונה, והערבים חשים בשינוי וחוששים מפניו. כל יהודי שנוסף פה בשכונה גורם לתושבים היהודים להרים את הראש. אנו, חברי הגרעין, הפכנו לכתובת עבור תושבי השכונה היהודים. כתובת בנושאים יהדות, וכתובת בעמידה יהודית מול הערבים. אפילו את שמה של השכונה החלפנו", מספר הוא בגאווה, "היום קוראים לשכונה 'עמישב' – היהודים סוף סוף שבים לבתיהם שבשכונה".
"המשטרה לא עושה כלום"
מייד בצאת השבת פנה הרב פנש למשטרה, והגיש תלונה על התקיפה שעבר.
"במשטרה הבטיחו כי על הבוקר תגיע ניידת זיהוי פלילי ותיקח ממצאים מהזירה", הוא מספר, "לא הגיעו ולא נעליים. יתרה מזאת, אתמול ערכתי חנוכת בית בה נכחו משתתפים רבים. פניתי אל קצין המשטרה ובקשתי ממנו שיגבירו את הסיורים באזור בזמן האירוע. אף לא ניידת אחת הגיע לאזור".
הבוקר (ב), משראה הרב פנש כי המשטרה עוד לא הגיע, טרח והלך שוב לתחנת המשטרה, שם נמסר לו כי הנושא בטיפול והבוקר ערכנו ישיבה בנושא. "כיצד עושים ישיבות אם אפילו לא טרחו להגיע לשטח?" תוהה הרב פנש. רק היום בשעות הצהריים, למעלה מ50 שעות מאז האירוע, הגיעו שוטרי המז"פ וצילמו את הנזק.
"חשוב לי להדגיש הכי בסך הכל החיים פה טובים ואנו מאוד שמחים שעברנו לשכונה" אומר ל'קול היהודי' מיכאל יומטוביאן, אשר אף הוא עבר להתגורר בשכונה וחווה מספר התנכלויות מצד הערבים. "ככל שיתווספו לשכונה עוד משפחות יהודיות", הוא אומר, "ההתנכלויות מצד הערבים יפסקו. כל משפחה שעוברת לפה מחזקת מאוד את הקהילה היהודית. אנו מזמינים את כל מי שחשוב לו לסייע בהשבת היהודים אל השכונה להצטרף אלינו".
"הפעילות בשכונה מתחלקת לשני חלקים", מתוארת הפעילות באתר הגרעין, "אחת, עידוד התושבים היהודים החיים בתחושת בדידות, והשניה, קניה והשכרה של בתים למשפחות ויצירת קהילה דתית לאומית צעירה בשכונה. אם אתם נכונים למשימה ציונית במרכז הארץ, אתם מוזמנים לאתגר!"
תגובת המשטרה: "האירוע מוכר לנו. הנושא נמצא בחקירה של התחנה, קיימים מספר כיווני חקירה עם מעורבים פוטנציאליים".
תגובות (8) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד