בע"ה י"ז תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בלעדי: שב"ס מונע לימודים מאסיר יהודי לאומי. העילה: עסקת גלעד שליט

בפעם השניה מונע שירות בתי הסוהר מהאסיר היהודי הלאומי שלומי דביר ללמוד לתואר ראשון בין כותלי הכלא, בתואנה כי הדבר נעשה כחלק מהחמרת תנאי הכליאה של מחבלי החמאס

  • אברהם בנימין
  • ג' אב תשע"א - 12:33 03/08/2011
גודל: א א א

 
[caption id="attachment_7677" align="alignleft" width="100%" caption="שלומי דביר בחופשה נדירה (הקול היהודי)"]שלומי דביר בחופשה נדירה (הקול היהודי)
בפעם השניה מונע שירות בתי הסוהר מהאסיר היהודי הלאומי שלומי דביר ללמוד לתואר ראשון בין כותלי הכלא, בתואנה כי הדבר נעשה כחלק מהחמרת תנאי הכליאה של מחבלי החמאס

שירות בתי הסוהר מונע מהאסיר היהודי הלאומי, שלומי דביר להמשיך בלימודיו לתואר ראשון במסגרת האוניברסיטה הפתוחה. דביר, המרצה עונש מאסר ממושך בשל מעורבותו ב'מחתרת בת עין', לומד כבר תקופה ארוכה לקראת תואר ראשון בהיסטוריה.

טפסי ההרשמה לסמסטר הבא, המגיעים באמצעות הדואר, התעכבו כבר זמן רב. בתחילה סבר דביר כי מדובר בעיכוב טכני, אולם אתמול (ג), לאחר שנסגרה ההרשמה, הודיע שירות בתי הסוהר לדביר כי לא יכול להמשיך בלימודיו בשנה הבאה.

הנימוק להחלטה נשמע אבסורדי לחלוטין בהתחשב ברקע כליאתו של דביר. לאחרונה החליטה ממשלת ישראל למנוע לימודים אקדמיים ממחבלי החמאס הכלואים בישראל, כחלק מהפעלת לחץ על החמאס בסוגיית גלעד שליט.

"לא תוכל להמשיך בלימודיך לתואר, כחלק מההחלטה להכבדת תנאי הכליאה של האסירים הביטחוניים", נאמר לדביר המוגדר אף הוא כאסיר יהודי בטחוני.

"האם התנהלות זו מסמנת ששלומי הוא חלק מעיסקת שליט? האם הוא גם ישתחרר במסגרת עיסקה עתידית"?! שואלים מקורביו באירוניה. שבטוחים כי מדובר בהתנכלות מכוונת כלפי דביר.

חבר הכנסת ד"ר מיכאל בן ארי מגיב בחריפות לדברים ואומר: "ההשוואה מקוממת. על עבירה כמו של דביר, מחבלי חמאס היו משתחררים לביתם כבר לפני שנים, כי אין לו דם על הידיים. אם כבר עושים השוואה, אז שיקבל אוכל כיד המלך, ובמחוות השחרור לפני החגים יכללו גם האסירים היהודיים הלאומיים".

יצויין כי גם בשנה שעברה מנע שירות בתי הסוהר מדביר להירשם ללימודי התואר. שעתיים בלבד (!) לפני סגירת ההרשמה הגיעה תשובה חיובית מהשב"ס, אלא ששלומי לא הספיק להירשם בזמן הקצר. בעקבות התערבותו של ח"כ מיכאל בן ארי, קיבל דביר שלושה ימים נוספים להסדרת ההרשמה, אלא ששב"ס המשיך להערים בעיות וקשיים. היה עליו לחתום על וויתור על זכותו להשתתף בשיעורי המרצים שמגיעים לכלא, וכן להתחייב להיבחן באגף כליאתו ולא במתחם הלימודים.

קצינת החינוך של האגף אמרה מפורשות כי התשובה התעכבה לחינם, ולא הייתה כל בעיה לנציב שב"ס לאשר את הבקשה בתוך מס' ימים.

בנוסף השב"ס ושירות הבטחון הכללי מונעים מדביר וחבריו לצאת לחופשות, להשתתף בפעילויות שונות של הכלא, וכן נמנע מילדיהם להשתתף בפרויקט פר"ח המיועד לכלל ילדי האסירים.

 


תגובת השב"ס: ״בקשתו של האסיר ללימודים מוכרת והועברה לבדיקה ולאישור הגורמים הרלוונטיים. לכשתסתיים הבדיקה נעדכן את האסיר בתוצאותיה״
תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד