בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

במימון העירייה ומשרד התרבות: "מסע להיסטוריה הפלסטינית"

עמותת מנופים עורכת סיור בשכונת טלביה על "ההיסטוריה הפלסטינית שרבים מאיתנו לא מכירים". קינג: "בעירייה מממנים פעולות הסברה של האויב"

  • אלחנן גרונר
  • י"ד חשון תשע"ט - 13:00 23/10/2018
גודל: א א א
עיריית ירושלים (צילום: קובי ריכטר TPS)
עיריית ירושלים (צילום: קובי ריכטר TPS)

פרסום ראשון:  ביקורת חריפה בעקבות פסטיבל של עמותה הממומנת בידי עיריית ירושלים ומשרד התרבות במהלכו נערך סיור על "ההיסטוריה הפלסטינית" של שכונת טלביה.

החל מהיום ועד סוף השבוע, יתקיים בירושלים פסטיבל אמנות עכשווית של עמותת "מנופים".

לדברי המארגנים "מדובר בפסטיבל אמנות מהגדולים בעיר המתקיים אחת לשנה וסוחף אליו אלפי מבקרים ולוקחים בו חלק מאות אמנים מפורסמים ויוצרים עצמאיים. הפרויקט מנוהל על ידי עמותת סדנאות האמנים, שזוכה לתמיכה מעיריית ירושלים, הקרן לירושלים ומשרד התרבות".

אחד הסיורים שיתקיים היום (ג') נערך תחת הכותרת: "הבתים מדברים ערבית - מסע אל התרבות העירונית הפלסטינית".

מדובר לפי הגדרת המארגנים ב"סיור עם ד"ר אנואר בן בדיס בשכונת טלביה, דרך ההיסטוריה הפלסטינית שרבים מאיתנו לא מכירים. הסיור יתמקד במזרח טלביה, בסיפוריהם של משפחות פלסטיניות אמידות וסביב בתים שמקוננים את זיכרונותיהם וחלומותיהם של דיירי העבר".

יו"ר סיעת מאוחדים וחבר מועצת העיר ירושלים בירושלים אריה קינג תוקף את ראשי הפסטיבל על החלטתם להטמיע פעילויות רבות "להשרשת תרבות אויבנו והנצחת הנרטיב הפלסטיני".

"אוי לה לעירייה שממנת לאויביה להציג את תרבותם בתחומיה וגרוע מכך, לממן את פעולות ההסברה של האויב הערבי שחי בקרבנו", אומר קינג לקול היהודי. "אני קורא לשרת התרבות מירי רגב, למשוך את התקצוב של משרד התרבות. מירי, את שרת התרבות של ממשלת ישראל ולא של הרשות הטרוריסטית שמבקשים לפאר ראשי הפסטיבל!".

בנוסף קינג מציין כי עד שבוע שעבר באתר האינטרנט הרישמי של התערוכה רובריקת "אודות" המתייחסת תמיד לאנשים והמארגנים שעומדים מאחורי התערוכה סיפקה מידע מלא ובימים האחרונים באופן תמוה הוסר בה כל מידע כאשר שאר הרובריקות באתר ללא יוצא מן הכלל מספקות מידע מלא. 

"נראה שגם מארגני התערוכה ובעיריית ירושלים הבינו שהעובדה שגופים  ממשלתיים והיא בראשם מממנים פעילויות להעצמת האויב הערבי היא אבסורדית ובעייתית בלשון המעטה", אמר קינג.

משרד התרבות: "אין לנו סמכות"

ממשרד התרבות נמסר לקול היהודי בתגובה: "משרד התרבות והספורט תומך בפסטיבל "מנופים" באמצעוח תקנת הפסטיבלים ותקנת ירושלים. המשרד אינו "שותף" לתכניו של הפסטיבל ואין לו כל יד ורגל לגבי החלטות כאלו ואחרות של הניהול האמנותי של הפסטיבל ו/או של גלריית ברבור או של כל מוסד תרבות נתמך אחר. במצב המשפטי הקיים ישנה הבחנה חד משמעית בין תמיכה לפי קריטריונים, שלפיהם למשרד  אין סמכות להתערב בתכנים לבין ארועים, שהם בהפקת המשרד ולכן, באחריותו המלאה על  תכניהם. 

יודגש, כי 'במצעד האיוולת' הקיים, שהשרה פועלת לתקנו דרך "חוק הנאמנות בתרבות", למשרד התרבות אין כל סמכות לבדוק תלונות כגון זו שלפנינו וכל שכן לפגוע בתמיכה של מוסד תרבות גם בדיעבד, גם אם ישנו יותר מחשד סביר, שהמוסד נותן במה ל'אגדות נכבה' ולרוח גבית ל'עלילות שיבה פלסטיניות'".

מעיריית ירושלים טרם נמסרה תגובה למרות פנייתינו.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד