בע"ה ט"ו תשרי תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בן ארי מצהיר: ביהמ"ש העליון יצטרך לחזור בו

​על האמירות שהוצאו מהקשרן בידי השופטים ומנדלבליט ושי ניצן שעבדו שעות נוספות נגדו – מיכאל בן ארי מתראיין ומכריז - לא מתכוון לוותר

  • דוד אור שחר
  • כ"א תמוז תשע"ט - 22:05 24/07/2019
גודל: א א א
ד"ר מיכאל בן ארי (יהודה פרל)
ד"ר מיכאל בן ארי (יהודה פרל)

קריאת פסק הדין של בג"ץ אשר פסל את ד"ר מיכאל בן ארי מהתמודדות לבחירות בכנסת הקודמת הותירה בתדהמה משפטנים רבים וגם אזרחים מן השורה.

אלו ואלו ניסו להבין ללא הצלחה מדוע נפסל בן ארי בעוד עופר כסיף ומפלגת רע"מ-בל"ד אושרו.

הורידו את אפליקציית הקול היהודי ותהיו מעודכנים בתחקירים החשובים >>

לכל אורך פסק הדין לא הציגו שופטי בג"ץ תשובה מספקת לפסילת בן ארי מלבד הצגת אמירות שאמר. אלו לא נחקרו ולא הוכחה כוונתו בהן.

היטיב לתאר זאת "אדם גולד" – הפרופיל הבדוי של משפטן עלום כלשהוא, שסיכם את פסק הדין בסדרת ציוצים שכתב:  "אין לזה שום הגדרה אחרת: בית המשפט העליון בשבתו כסניף מרצ קיבל החלטה שכולה פוליטית".

בפסק הדין אף ציין זאת השופט נועם סולברג אשר היה השופט היחיד שלא פסל את בן ארי, כשכתב לחבריו "איפה הסימטריה?", כלומר כיצד הנכם פוסלים את בן ארי באופן גורף ומכשירים את בל"ד וכסיף.

בעקבות הפסילה השרירותית שנימוקיה פורסמו בשבוע שעבר שוחחנו עם ד"ר מיכאל בן ארי עצמו, אשר הוסיף אנקדוטות נוספות מפסק הדין ותקף את החלטת בג"ץ. 

בנוסף סיפר לנו בן ארי כי לכנסת הקרובה הוא אינו מתכוון לשוב בקרוב, אך בהחלט ישוב למסדרונות בית המשפט העליון כדי להשיב את הצדק לבית הדין.

"עיקר הסיפור כאן הוא שהם אומרים שבן ארי לא ראוי להגנה, "הסתה לגזענות לא ראויה להגנה" וממילא לא סיפקו שום תירוצים מניחים את הדעת לפסילה שלי", מסביר ד"ר בן ארי בשיחה עם הקול היהודי.

"לדוגמא", אומר בן ארי "השופטים כותבים שאמרתי שהערבים הם כלבים. אני לא אמרתי דבר כזה, רק אמרתי 'צריך לקרוא לכלב בשמו: הערבים הם גיס חמישי בחיפה', זה מה שאמרתי נקודה. וזו זכותי לומר שהקולקטיב הערבי הוא גיס חמישי", אומר בן ארי, כשהוא מתייחס לציטוט הפתגם שאמר. מכאן ועד לפרשנות אותה סיפקו השופטים לאמירה, יש מרחק רב. 

פנינה נוספת ששולף בן ארי מפסק הדין היא אמירה שאמר בעניין האפליה המתקנת לערבים אזרחי ישראל. בן ארי אמר לפני מספר שנים כי היחס לערבים באפליה מתקנת מהווה יחס גזעני אשר ראוי לו שיישלל. שופטי העליון קבעו בכך כי הוא מתכוון לשלול את זכותם של הערבים ומשכך אין מקומו בכנסת.

בהזדמנות אחרת התייחס בן ארי לעידוד ההגירה אצל ערבים ואמר "מי שרוצה כסף יקבל כסף ומי שרוצה אוטובוס יקבל אוטובוס", כאן הואשם בן ארי בכך שהוא רוצה לסלק את כל הערבים מישראל.

"ניסו להלביש עלי בכוח דברים. ג'ורג' קרא אמר שקרעתי את הברית החדשה, קרעתי את ספר הבריתות, וזה סיפור לפני 9 שנים, כשהייתי חבר כנסת וכשיש עלי חסינות, ובלי קשר גם כאן אין שום קשר לגזענות" אומר בן ארי.

"הם ניסו לקחת כל מה שאפשר, לא משנה אם זה קשור, יותר מכך - אין תקדימים בכלל, הם לא גיבו כלום בתקדים".

שאלנו את מיכאל האם בבחירות הקרובות הוא מתכוון להתמודד שנית לאחר שמפלגת עוצמה תתגבש והתמונה תתבהר. הוא משיב כי התמודדות נוספת לא בתכנית וכי את מקומו הוא מפנה לעו"ד בן גביר. מה שכן הוא מתכוון להתמודד ולהיאבק מול התנהלותו המפלה של בית המשפט העליון.

"אני אחזור לבית המשפט, ושם הם יצטרכו או לחזור בהם, או לצאת מופרכים לגמרי. הם טוענים שלא עניתי לכל השאלות אני אראה להם שהם לא ענו על אף שאלה".

לדבריו, אחד מהגורמים לפסילתו אם לא הגורם המרכזי הוא אביחי מנדלבליט היועץ המשפטי לממשלה. כלפיו בן ארי לא חוסך במילים. לדבריו היועץ המשפטי לממשלה המכהן הינו סכנה קיומית למדינת ישראל - כמשמעו. 

"מנדלבליט הוא סכנה קיומית למדינת ישראל, הוא מי שהכניס את דו"ח גולדסטון כנורמה בצה"ל בתור פצ"ר והוא מי שמנסה לשכנע שכך הוא מגן על המדינה. בסיפור שלי,  הוא שם את כל היוקרה שלו", תקף בן ארי.

"הוא הדליף מיד אחרי שוועדת הבחירות דחתה את הפסילה שלי כדי שהתקשורת תתנגח, הוא הדליף שהוא פותח בחקירה פלילית נגדי והם שוקלים הגשת כתב אישום מתוך כוונה ברורה להשפיע על החלטת ביהמ"ש, הוא הדריך כתבים שאין סיכוי שביהמ"ש לא יפסול אותי", סיפר בן ארי על מעלליו. 

בן ארי חש כי פסילתו הייתה מלווה בעניין אישי גם מצד פרקליט המדינה שי ניצן. בעת ששימש כח"כ בן ארי הקשה פעמים רבות על עבודתו של ניצן ששימש אז כמשנה ליועמ"ש לעניינים מיוחדים והתעלל רבות במתיישבים ביהודה ושומרון.

"שי ניצן אמר אחר כך שפסילתו של בן ארי עלתה לו בבריאות. זה משהו מאד אישי כי כשהוא היה המשנה ליועמ"ש אני הייתי בכנסת. דאגתי להסביר  לו כמה פעמים שהוא הפקיד ואני הריבון, אז עכשיו הוא דאג שאני לא יהיה ריבון", סיכם.

תגובות (20) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד