בע"ה ז' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בני ישיבות שובצו ליחידות מעורבות בצה"ל

בניגוד לרצונם: חיילים בני ישיבות נאלצו להשתתף בפעילויות הווי ומסע אלונקה יחד עם חיילות.

  • כ"ו חשון תשע"ט - 22:47 04/11/2018
גודל: א א א
ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: דובר צה"ל
ארכיון. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: דובר צה"ל

שוב משבר בין צה"ל לציבור הדתי:

חיילים מקרב בני הישיבות שובצו בידי צה"ל בגדודי קשר מעורבים (פלחי"ק). על פי הפרסום בערוץ שבע, חיילים תומכי לחימה מקרב בני הישיבות שובצו באוגדה 162 של פיקוד הדרום ובאוגדה 98 של פיקוד המרכז.

חיילי הקשר משרתים לצד חיילות במהלך היום ללא כל הפרדה, מלבד ההפרדה הקיימת במגורים. כמו כן, החיילים שהתלוננו לארגון 'צו 1' ולמשרד הבטחון מסרו כי צה"ל קיים בגדודים פעילויות הווי משותפות, ציולים ומסע אלונקות משותף לחיילים בני ישובות ולחיילות.

"פקודת השירות המשותף היא פקודה רעה אשר יוצרת מציאות בלתי נסבלת שבה בכל יום נפגעים חיילים שומרי תורה ומצוות", אמרו בארגון צו 1. "אין כל סיבה כי חייל בן תורה יאלץ לשרת בניגוד לאמונתו ויקבל יחס מפלה לעומת מסלולי שירות אחרים. אנו דורשים מהרמטכ"ל גדי איזנקוט להתייחס כהלכה לכל חייל אשר נאמן לתורה על פי נהלים שיוויוניים ללא קשר לצבע הכיפה. חיילי ההסדר לא יהיו בכיס של אף אחד".

מאיגוד ישיבות ההסדר נמסר: ''כלל שיבוצי החיילים בני ישיבות ההסדר מתואמים ומוסכמים בין האיגוד ואכ״א. מדובר בטעות בשיבוץ ולכן שיבוצם של חיילים אלו ישונה ליחידה אחרת. האיגוד ימשיך ללוות את תלמידיו בכל מקום שהם ויפעל להסדרת תנאי השרות ההולמים את אופיים של בחורי הישיבות''.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד