בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות המחאה: מבצע אכיפה נגד מסתננים באילת

תיעוד בלעדי: מחאת התושבים בשכונה א' עזרה. הלילה נעצרו כ-30 מסתננים. משה בן זקרי: "היהודים צריכים להתעורר בכל הארץ"

  • אלחנן גרונר
  • כ"ו חשון תשע"ח - 10:09 15/11/2017
גודל: א א א

מחאת תושבי אילת נגד השתלטות המסתננים בשכונה א' עזרה, והלילה פשטו כוחות משטרה ורשות ההגירה על המרכז המסחרי שמהווה את מוקד הבעיה וערכו מבצע אכיפה במסגרתו נעצרו כ-30 מסתננים.

צילום: שלום אוחנה

התושבים דיווחו לקול היהודי כי בסביבות השעה 23:00 בלילה הגיעו למקום מספר גדול של ניידות משטרה ורכבי רשות ההגירה והחלו בבדיקת מסתננים רבים, ועסקים שהם מפעילים במקום. לדברי התושבים, המסתננים החלו להתפרע ולקלל את היהודים. במשך זמן רב עברו השוטרים והפקחים בעסקים, בתים וברחובות ובדקו לדברי התושבים מאות מסתננים המתגוררים בשכונה.

ביום חמישי האחרון הפגינו מול המרכז המסחרי, קבוצת תושבים בראשות משה בן זיקרי הפועל למען צביונה היהודי של אילת. במהלך ההפגנה קרא אחד המסתננים לעבר התושבים כי "פה זה פלסטין". מסתננים שתקפו לפני ההפגנה תושב אילת שצילם, רוססו בגז פלפל בידי התושב שהגן על עצמו.

משה בן זיקרי שיזם את המחאה, ואף הגיע הלילה למקום לעקוב מקרוב אחר מבצע האכיפה, מסר לקול היהודי כי הוא מברך את המשטרה על פעולתה, וקורא ליהודים בכל רחבי הארץ להרים קול מחאה ולפעול נגד המסתננים. "אני מברך שהחיינו ומודה למשטרת ישראל שעשו את מה שהיו צריכים לעשות מזמן. אמנם זה לא פתר את כל הבעיות אבל זה צעד שנותן לתושבים תקווה. רק בעקבות הלחץ שהפעלנו עם תושבי השכונה ברוך ה' זה קרה".

   | "לפעול נגד המתססנים"

"אני חושב שהיהודים צריכים להתעורר", מוסיף בן זיקרי. "ככה צריך לעשות בכל הארץ, להפעיל לחץ על המשטרה והמדינה וככה נצליח בעז"ה להילחם בכל התופעה של המסתננים, וכל התופעות של הדברים הלא חוקיים שקורים במדינה על ידי המסתננים והערבים".

מרשות ההגירה נמסר בתגובה: "‎רשות האוכלוסין וההגירה מרחב קציעות, יחד עם משטרת ישראל מרחב אילת ומחלקת רישוי העסקים המקומית, קיימו הערב פעילות אכיפה משותפת כנגד מסתננים ושוהים בלתי חוקיים בעיר אילת וערכו ביקורות בבתי עסק בעיר המנוהלים בידי מסתננים ללא רשיון. במסגרת פעילות האכיפה המשולבת שנערכה, עוכבו כ-30 מסתננים ונסגרו בתי עסק שמופעלים על ידי מסתננים. כלל המסתננים יועברו לבדיקה ולשימוע בפני ממונה ביקורת הגבולות של רשות האוכלוסין ובהמשך למתקן משמורת סהרונים".

צפו: מסתנן למפגינים: "כאן זה פלסטין"
 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד