בע"ה כ"ח כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות חשיפת הקול היהודי: משרד הפנים הקפיא את תקציבי מועצת עין מאהל

מנכ"ל משרד הפנים הורה על עצירת ההתנהלות מול מועצת עין מאהל, וזאת לאחר שבקול היהודי נחשפו תכנים לאומניים קיצוניים באתר המועצה

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • כ"ב סיון תשפ"ג - 19:31 11/06/2023
גודל: א א א
מנכ"ל משרד הפנים הודיע על עצירה מיידית של כל ההתנהלות של משרד הפנים אל מול מועצת עין מאהל וזאת עד לבחינת הנתונים שעלו מהפרסום בקול היהודי.
הבוקר חשפנו בקול היהודי כי באתר המועצה המקומית עין מאהל שבגליל ישנם תכנים לאומניים ערבים, כשבין השאר המועצה מוגדרת באתר ככזו הנמצאת ב"פלסטין", וישנה הנצחה לשהידים מבני הכפר שנהרגו לדבריהם בידי "הכנופיות הציוניות".

בעקבות הפרסום, ובהוראת שר הפנים, חה"כ משה ארבל מש"ס, הודיע מנכ"ל המשרד רונן פרץ לראש מועצת עין מאהל כי הנחה את כלל עובדי המשרד הפנים לעצור באופן מיידי את כל ההתנהלות מול הרשות, לרבות עצירת התקציבים.

עזרו לקול היהודי להמשיך בתחקירים ולהשפיע על המציאות>>>

"מיותר לציין כי מדובר בתכנים מזעזעים ומטרידים, אשר אינם עולים בקנה אחד עם ההתנהלות המצופה ממועצה מקומית בישראל. לאור כל זאת החלטתי להנחות את כלל מנהלי ועובדי משרד הפנים לעצור באופן מיידי את כל ההתנהלות מול הרשות, לרבות התקציבין המועברים אליה, החל ממענקי איזון, דרך תקציבי פיתוח ועד לתב"רים.

המשרד יבחן את הנתונים אשר הגיעו לפתחו ויחליט בהמשך כיצד לנהוג מול המועצה, ואולם כבר אציין כי משרד הפנים יגלה אפס סובלנות להתבטאויות מסוג זה ברשויות המקומיות במדינת ישראל", לשון המכתב.

ממועצת עין מאהל טרם נמסרה תגובה. אנו נפרסמה לכשתתקבל.

כפי שנחשף, באתר הרשמי של המועצה המקומית מוקדש מקום נרחב לסיפור ההיסטוריה של הכפר - המלמד על היחס למדינת ישראל, ועל המאבק על עתיד הגליל. "הכפר עין מאהל ממוקם צפונית לעיר נצרת, שנמצאת בגליל התחתון של פלסטין", מספר אתר המועצה. פתיחה זו בלבד שאינה מכירה במדינת ישראל שהמועצה הינה מועצה שלה, כבר ממחישה את הלאומנות בכפר.

מה שכלי התקשורת לא מספרים לכם - הצטרפו עכשיו לעדכונים מהקול היהודי>

בנוסף, בדף ההיסטוריה של הכפר מופיע פירוט על מאבקם של אנשי הכפר במלחמת העצמאות, ובמדיניות "ייהוד הגליל" לאורך השנים. דף מיוחד מוקדש לפירוט "אדמות הכפר" ששייכות לטענת המועצה לכפר מכיוון שהיו שייכות לו "לפני הנכבה".

את תושבי נוף הגליל מתארים במועצת עין מאהל ככאלו שהגיעו לפרויקט "התנחלות קולוניאליסטי" ושמטרת הקמתה היא מניעת "רצף פלסטיני" של כפרי הגליל באמצעות הפיכת נצרת עלית לעיר קולטת עלייה בשנות ה-90.

בנוסף מפרט האתר על "מדיניות הגזענות" של "השלטונות הציוניים" שהפכה את עין מאהל ל"גטו".

בעמוד אחר באותו אתר מפורטים ה"שאהידים" שנהרגו ב"מרד הערבי הגדול" (1936) על הכביש שהוביל מכפר כנא לטבריה, וב"קרב א-סביח" במלחמת העצמאות, שהתחולל מול "הכנופיות הציוניות" - חיילי חטיבת גולני.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 45 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד