בע"ה ב' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בעקבות פניית הקול היהודי: תיק חקירה נפתח מחדש

ערבים איימו על משה בן זיקרי מאילת, אך המשטרה סגרה את התיק בתוך 24 שעות. בעקבות פניית הקול היהודי נפתח התיק

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ט"ז כסלו תשע"ח - 15:54 04/12/2017
גודל: א א א
משה בן זיקרי צילום: קול ההר
משה בן זיקרי צילום: קול ההר

בתוך פחות מ-24 שעות סגרה המשטרה שתי תלונות שהגיש פעיל להב"ה באילת משה בן זיקרי בגין איומים וניסיון תקיפה מצד שני ערבים. רק בעקבות פניית הקול היהודי נפתחו התיקים מחדש.

תחילתו של הסיפור בשבוע שעבר, כאשר לאחר פעילות של ארגון להב"ה, נלקח לידי הרווחה תינוק של יהודיה המתגוררת עם ערבי, וזאת לאחר שלארגון, שבעבר סייע לה לעזוב את הקשר אך היא חזרה לערבי, התברר כי התינוק מוזנח במצב קשה ובבית ישנם סמים.

משה בן זיקרי, פעיל להב"ה באילת, נמצא בקשר עם האשה, אך ביום שני האחרון, חטף הערבי את מכשיר הפלאפון של האשה ואיים על בן זיקרי ברצח בעת ששוחח עמה.

למחרת הגיש בן זיקרי תלונה במשטרת אילת על האירוע, וביום שלאחר מכן התרחש אירוע נוסף, כאשר הערבי יחד עם ערבי נוסף, שלדברי בן זיקרי היה חמוש בסכין, ניסו לתקוף אותו. בן זיקרי התקשר למשטרה, ושוטר שהגיע למקום סירב לערוך חיפוש על גופו של הערבי שבן זיקרי הבחין כי הוא אוחז בסכין.

עוד באותו ערב בן זיקרי ניגש להגיש תלונה במשטרה על התקיפה, אלא שיממה לאחר מכן התברר כי המשטרה סגרה את התיקים בנימוק ש"נסיבות העניין אינן מצדיקות המשך חקירה", וזאת מבלי שחקרה את החשודים כלל.

בדיקה של מכון המחקר של ארגון לביא-זכויות האזרח, העלתה כי אחד הערבים שעל פי החשד היה חמוש בסכין, במקור מעכו, הינו בעל עבר פלילי עשיר וריצה מספר מאסרים בפועל, בין השאר בגין עבירות שביצע באילת. בעברו הרשעות באיומים, עבירות אלימות, הפרת צווי בית משפט, אלימות במשפחה ועוד.

למרות זאת המשטרה כאמור כלל לא טרחה לחקור אותו ואת הערבי הנוסף וסגרה את התיק.

בעקבות פניית הקול היהודי לדוברות המשטרה, הודיעה המשטרה כי התיקים נבחנים מחדש. "תיקי החקירה הועברו לעיון מחדש בפני גורם ממונה ובשלב זה בטרם הוחלט על סגירתם באופן סופי, הוא הנחה להחזיר את התיקים ליחידה החוקרת לעיון מחדש ולקבלת החלטה אם להוסיף ולחקור", נמסר לקול היהודי.

בן זיקרי פנה גם לארגון חוננו, ועו"ד חיים בלייכר מהמחלקה האזרחית של הארגון פנה במכתב דחוף למשטרת אילת בדרישה לקבל לידיו את חומרי החקירה ובכוונתו לעקוב אחר הטיפול בתיק לראות כי הוא מטופל כראוי.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד