בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גוש שילה: "מח"ט בנימין גורם לקרע ביחסים בין צה"ל לתושבים"

תושבי אש קודש טוענים כי מפקד חטיבת בנימין סירב לפזר התפרעות ערבים שגרמו נזק כבד (שבת) לכרם יין ליד היישוב אש קודש, משום ש"מטיילים יהודיים היו בכפר קוצרא מספר שעות קודם לכן".

  • ט' סיון תשע"א - 21:47 11/06/2011
גודל: א א א
[caption id="attachment_5894" align="alignleft" width="300" caption="תהלוכות ערביות אלימות מהכפר קוצרא (ארכיון)"]


תושבי אש קודש מדווחים כי מפקד חטיבת בנימין סירב לפזר התפרעות ערבים שגרמו נזק כבד (שבת) לכרם יין ליד היישוב אש קודש, משום ש"מטיילים יהודיים היו בכפר קוצרא מספר שעות קודם לכן".

קבוצת מטיילים שעלתה למאחז החרב 'עלי עין' הסמוך לאש קודש, הופתעו על ידי כח צבאי של חיילים מיחידת דובדבן ששהו במקום וניסו למנוע מהם את הכניסה לחורבות המאחז בעילה כי המקום מוגדר כשטח צבאי סגור. משסירבו המטיילים לעזוב את המקום, עצרו החיילים שלושה מהמטיילים.

חלק מהמטיילים הסכימו להתפנות מהאיזור המוגדר כשטח צבאי סגור ופנו לעבר הכפר קוצרא הסמוך, שם התפתח עימות עם ערבים מהכפר, במהלכו נגרם נזק למספר בתים בכפר, שתילים ועצים נעקרו ומשאית נרגמה באבנים ושמשותיה נופצו. בנוסף מדווחים ערביי קוצרא כי שני ילדים נפגעו מאבנים גדולות שהושלכו בידי מתנחלים.

מאוחר יותר עלו עשרות ערבים מהכפר קוצרא לעבר היישוב אש קודש, והגיעו לכרם היין הסמוך ליישוב. הערבים החלו לעקור בשיטתיות את עצי הגפנים, כאשר חיילי צה"ל צופים במתרחש ואינם עושים דבר. בעל הכרם התקשר למפקד חטיבת בנימין ודרש ממנו לפזר את הפורעים. לדברי תושבי אש קודש השיב המח"ט כי הוא איננו מתכונן לנקוט בשום פעולה לעצור את השחתת הכרם, משום ש"אנשים משלכם גם כן היו בכפר קוצרא". יצויין כי בשל חנוכת מסגד חדש השבת בכפר קוצרא, נכחו בשטח כוחות רבים של צבא ומשמר הגבול מחשש לחיכוכים בין יהודים לערבים.

תושבים מאש קודש סיפרו הערב (מוצאי שבת) לקול היהודי, כי תושבים השיבו למח"ט, כי אם הוא לא ידאג לפזר את ההתפרעות הערבית בכרם הם ייגנו על רכושם באמצעות כלי הנשק שברשותם. בעקבות דברים אלו פיזר כח צבאי את הפורעים הערבים שהצליחו לעקור שתי שורות שלימות של גפנים וחלקים גדולים מגדר הכרם.

תושבים מגוש שילה אמרו לקול היהודי כי "החלטת מח"ט בנימין להוציא צו שטח צבאי סגור על איזור עלי עין מקוממת ונקמנית". התושבים מבטיחים להמשיך וליישב את איזור עלי עין וקוראים לצה"ל להיזכר מי הוא האויב. "מצער לראות כי הצו שהוציא מח"ט בנימין רק מבעיר את השטח מחדש. במקום להרגיע את העימותים בין צה"ל לתושבים ולהילחם באויב, נראה כי מח"ט בנימין בוחר בדרך של התססת האוירה ויצירת פרובוקציות מיותרות המגבירות את המתח בין החיילים לתושבי גוש שילה"

אירוע זה מצטרף לאירוע דומה ביום שישי, בו מאות ערבים מכפר מאלכ עלו לעבר המאחז 'גאון הירדן' הסמוך לכוכב השחר, ושרפו אותו כליל על ספרי הקודש והתפילין שהיו במבנה. התושבים סיפרו לקול היהודי כי החיילים ששהו במקום עמדו מנגד כאשר מאות הערבים התפרעו ושרפו את המאחז.

חבר הכנסת ד"ר מיכאל בן ארי מסיעת האיחוד הלאומי אומר בעקבות האירועים האחרונים בגזרת בנימין, כי "נתניהו נתן אור ירוק למחבלים ולאנרכיסטים לפגוע בהתיישבות ביו"ש. לא ניתן להבין כיצד חיילי צה"ל עומדים מנגד ומאפשרים לבצע פוגרום מבלי לנקוף אצבע".

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד