בע"ה י"ז תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפגנה מול בית השופטת: "גם ליהודים יש זכויות אדם"

מאות מתושבי דרום תל אביב הפגינו אמש (מוצ"ש) מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון בדרישה לאשר את גירוש המסתננים

  • מערכת הקול-היהודי
  • ב' ניסן תשע"ח - 10:57 18/03/2018
גודל: א א א
הפגנה של תושבי דרום ת"א. ארכיון צילום: החזית לשחרור דרום תל אביב
הפגנה של תושבי דרום ת"א. ארכיון צילום: החזית לשחרור דרום תל אביב

מאות מתושבי דרום תל אביב הפגינו אמש (מוצ"ש) מול ביתה של נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בדרישה לגרש את המסתננים האפריקאים לאלתר, ולהפסיק להעדיף את זכויות האדם של המסתננים על פני זכויות האדם והאזרח של התושבים היהודים.

את ההפגנה קיימו פעילי תנועות "החזית לשחרור דרום תל אביב", ותנועת "אם תרצו" והשתתפו בה תומכים רבים מרחבי הארץ.

במשך חודשים רבים הפגינו תושבי דרום תל אביב שבוע אחר שבוע נגד מדיניות בג"ץ. לאחר הוצאת הצו הזמני השבוע שביקש לדחות את גירוש המסתננים, יצאו תושבי דרום תל אביב ותומכיהם במחאה נגד שופטי בג"ץ.

שפי פז, מראשי מטה המאבק של תושבי דרום תל אביב, אמרה, "בשעה ששלושת שופטי בג״ץ, שאיש מאיתנו לא בחר בהם, מוציאים לו ולי ולכולנו אצבע משולשת הגיע הזמן לומר די. 10 שנים הבג״ץ מתעלל בנו באמתלה של זכויות אדם. 10 שנים הבג״ץ מסנדל ומטרפד את מדיניות ההגירה של הממשלה הנבחרת. 10 שנים הבג״ץ ממתג אותנו כאבק אדם ודואג לכל מחסורם של המסתננים. 10 שנים הבג״ץ מחזק את הכיבוש הזר של דרום תל אביב. 10 שנים. אנחנו עדיין עומדים על הכנסת מחוקקת, מלכוּת בג״ץ מוחקת!".

בין המשתתפים בהפגנה הערב, היו גם עשרות פעילי תנועת 'אם תרצו' שקראו לשנות את מדיניות בית המשפט המפלה את תושבי דרום תל אביב.

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שהשתתף בהפגנה אמר, "שוב אנו רואים כיצד בג"ץ מעמיד את עצמו מעל נבחרי הציבור הדמוקרטיים ופועל כמועצת חכמים המחייבת ליישר קו עם גחמותיה, ממש כמו באיראן. מדובר בגולם שקם על יוצרו", אמר פלג.

"זהו מצב שאסור לשום שוחר דמוקרטיה לקבל. יש לזכור שחוק יסוד השפיטה מתיר לבג"ץ לדון בכל נושא, אך אין בספר החוקים כולו אפילו רמז המסמיך אותו לבטל חוקים או מדיניות.

לכן את בקשתו לדחות את גירוש המסתננים, יש לדחות על הסף. לממשלת ישראל יש היום שתי ברירות. בלימת האקטיביזם השיפוטי בחקיקה, או אימוץ מדיניות זהירה של אי ציות לבג"ץ. צעד שיש לו תקדימים אפילו בארה"ב. הגיע הזמן לשים ברקס ברור לגחמותיו הקיצוניות של בג"ץ", סיים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 17 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד