בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גלריית ברבור תפונה ממבנה העירייה

בימ"ש פסק כי הגלרייה בה התקיימו אירועי הסתה נגד המדינה ונגד חיילי צה"ל תפונה ממקומה

  • דוד אור שחר
  • כ"ב אלול תשע"ח - 11:31 02/09/2018
גודל: א א א
 (אתר הגלרייה)
(אתר הגלרייה)

בית משפט השלום בירושלים קיבל בסוף השבוע שעבר את תביעת עיריית ירושלים ופסק כי על מפעילי גלריית ברבור לפנות עד תחילת השנה הלועזית הבאה את הנכס העירוני בו הם פועלים לאחר שפלשו ללא הסכם וללא אישור מהעירייה ובניגוד להוראות התוכנית שחלה במקום.

לפני כשנתיים וחצי פורסם בקול היהודי כי פעילי שמאל פועלים בבעלות עיריית ירושלים והקימו במקום מרכז בו מתקיימים ארועי שמאל קיצוני ובין היתר מתקיימות במקום פעילויות הסתה נגד המדינה ונגד חיילי צה"ל.

מספר חברי מועצת העיר בשיתוף עם מנכ"ל ארגון בצלמו שי גליק פנו לראש העיר וביקשו ממנו כי יורה על פינוי פעילי השמאל ממבנה הציבור אליו פלשו שלא כדין. בעקבות כך הגישה העירייה תביעה לבית המשפט בה ביקשו בעירייה מבימ"ש להורות על פינוי הגלרייה לאלתר.

ביום ה' האחרון פרסם בימ"ש את החלטתו וקבע כי על פעילי השמאל לפנות את הגלרייה עד תחילת השנה הלועזית הקרובה.

עוד בנושא:

סערה בירושלים סביב פעילות 'גלריית ברבור'
עיריית ירושלים הגישה תביעה כנגד גלריית ברבור
סוף לסאגה: גלריית ברבור תסגר?

בית המשפט קבע כי "כל המסמכים והטענות שהוגשו בפני בית המשפט אינם מקיימים הגנה. הרשות להחזיק במקרקעין שהייתה - בוטלה ותחתיה לא באה כל הקצאת מקרקעין או חוזה אחר בכתב שניתן לנתבעת להסתמך עליו או שיהיה נושא להוכחות".

יש לציין כי מלבד העובדה שהעמותה יושבת בכנס ללא היתר, קיימה העמותה במקום אירועי פוליטיים אשר  מוקיעים את ערכי המדינה ומקדמים דעות השוללות את קיומה של מדינה ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית ופגעו בצה"ל ובמוסדות המדינה. מה שהתחיל בפגיעה של העמותה ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל המשיך באירוע המעלה על נס את יום הנכבה בהשקת ספר נגד מדינת ישראל.

שי גליק מנכ"ל בצלמו שחשף את רצף האירועים הלא חוקים והאנטי ישראלים במקום מסר: "אנחנו מברכים על החלטת בית המשפט לפנות את הגלרייה מקומץ אנרכיסטים ושמאל קיצוני שהשתלטו עליו ופעלו בניגוד לחוק ובניגוד לרצון תושבי השכונה המקוריים וארחו במקום ערבי תמיכה במחבלים ארגוני חרם  ותומכיהם ולהחזיר את הנכס לבעליו האמיתיים תושבי השכונה אוהבי צה"ל ומדינת ישראל. נמשיך לפעול לסגירת כל מקום שפועל נגד מדינת ישראל. כי גם לאזרחי ישראל יש זכויות אדם".

ראש העיר ירושלים ניר ברקת ציין "פסיקתו החד משמעית של בית המשפט מוכיחה מעל לכך ספק כי עמדת העירייה לאורך כל הדרך הייתה נכונה, צודקת וערכית. אנו לא נאפשר פלישה לנכסיה של העירייה ולא נאפשר בשום צורה לעשות בהם שימוש כדי  לפגוע בחיילי צה"ל ובמדינת ישראל. נמשיך לשמור על החוק ועל מוסדות המדינה".

שרת התרבות והספורט מירי רגב ברכה על החלטת בית המשפט השלום בירושלים להוציא צו סגירה ל"גלריית ברבור". 

השרה רגב אמרה כי "במדינה מתוקנת כשלנו אין מקום למפירי חוק ולפולשים לנכס עירוני שלא כדין. גלריית ברבור נתנה במה לחותרים תחת ערכינו וסמלינו ואין לי אלא לברך על סגירתה. הגיעה העת לשירת הברבור של הגלריה ומוטב שעה אחת קודם".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד