בע"ה ט"ו ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

גרימת מוות במקום רצח: שישה חודשי מאסר בלבד לזיאד אעביד

על הערבי שגרם למותה של התינוקת של בת זוגו היהודיה, נגזרו רק 6 חודשי מאסר וסעיף הרצח הומר לגרימת מוות ברשלנות. "להטיל עליו שישה חודשי מאסר בלבד – זהו פשע"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' שבט תש"פ - 21:21 02/02/2020
גודל: א א א

בית משפט השלום באשקלון גזר היום שישה חודשי מאסר בלבד על זיאד אעביד, ערבי מחברון הנאשם בגרימת מותה של התינוקת של בת זוגו היהודיה באשקלון לפני כחודשיים.

על אף החשד הכבד שעלה במהלך החקירה כי מדובר ברצח מכוון על רקע סכסוך שהתגלע בין אם התינוק לחשוד, בית המשפט קיבל את הסדר הטיעון עם אעביד, זאת בניקוי ימי מעצרו.

מעובדות המוכרות של האירוע עולה, כי לאחר שהתגלע סכסוך בין עם התינוקת לבין אעביד, יצאה אם התינוק מביתה ולאחר זמן קצר, במהלכו הביע אעביד את זעמו הרב, פונתה התינוקת למרכז הרפואי ברזילי באשקלון כשהיא מורדמת ומונשמת וסובלת מחבלת ראש.

בהמשך הועברה התינוקת למרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע, שם נקבע מותה.

אעביד כאמור נחשד בתחילה בעבירה של רצח, אולם במסגרת עסקת הטיעון, הוסר סעיף הרצח מכתב האישום והוחלף בסעיף פחות חמור של גרימת מוות ברשלנות.

יו"ר רשימת עוצמה יהודית, עו"ד איתמר בן גביר, תוקף את גזר הדין ועסקת הטיעון כנגד אעביד. "הפרקליטות נמצאת בפשיטת רגל מוסרית, והחלטתה להגיע להסדר טיעון עם מי שהרג תינוקת יהודייה רק תזמין את המקרה הבא. דמה של התינוקת זול בעיני הפרקליטות, וההחלטה להטיל על הפושע ששה חודשי מאסר בלבד היא פשע במלוא מובן המילה".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד