בע"ה י"ט אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

דיון סוער: עימות בין סמוטריץ' לנשיאת העליון

דיון סוער על פסילת אנשי עוצמה יהודית. סמוטריץ': "השופטים מתייחסים לחברי הכנסת בזלזול, זחיחות והתנשאות"

  • אלחנן גרונר
  • ז' אדר ב תשע"ט - 12:32 14/03/2019
גודל: א א א
סמוטריץ' ובן ארי (צילומים: יח"צ/יהודה פרל)
סמוטריץ' ובן ארי (צילומים: יח"צ/יהודה פרל)

בבית המשפט העליון נערך הבוקר דיון סוער בעתירה לפסילת אנשי עוצמה יהודית מיכאל בן ארי ואיתמר בן גביר. 

עו"ד איציק בם המייצג את בן ארי אמר בדיון: "נכון, ד"ר בן ארי שולל באופן מוחלט את מטרותיה הפוליטיות של התנועה הלאומית הערבית. לשיטתו יש במהלך 120 השנים האחרונות מלחמה עם התנועה הלאומית הערבית. לשיטתו מי שמזדהה עם מטרותיה של תנועה זו הוא אויב.

ד"ר בן ארי לא מתמודד לכנסת בפעם הראשונה. משימתם של עיתונאי ישראל אז היתה להראות כמה ד"ר בן ארי גזען. במסגרת המשימה נערך עימו ראיון. שם הוא נשאל: האם תהיה מוכן לקבל תרומת כבד ערבי? בן ארי ענה: כן, יש פה הדדיות בין בני האדם".

עו"ד בן גביר המייצג גם הוא את בן ארי: "מבקשים למנוע מועמדות של מישהו על סמך רבעי ציטוטים. אפילו תמליל אחד מלא אין, ושלא בכדי...".

בן גביר התייחס לכך שבעתירה צוין כי בן גביר צפוי להיות בוועדה למינוי שופטים. "מה שרוצים לומר לכם כבודכם, תפסלו אותו כי אולי הוא יהיה חבר בוועדה למינוי שופטים״.

חיות: ״זה לא קשור״.

בן גביר: ״אז למה הם הביאו את זה? (בעתירה)״.

 ביחס לתמונה של ברוך גולדשטיין בביתו הציג בן גביר תמונה של תמונתו של יאסר ערפאת התלויה בלשכתו של אחמד טיבי - "יאסר ערפאת הוא ארכי רוצח שידיו טבולות בדם של אלפי יהודים".

במהלך הדיון התרחש גם עימות מילולי בין נשיאת העליון אסתר חיות לח"כ סמוטריץ' לאחר שזו פנתה אליו ודרשה כי "יכבד את כללי המקום" לאחר שדיבר במהלך הדיון. סמוטריץ' בתגובה ביקש מחיות כי זו תכבד את הכנסת לאחר שאמרה "פה זה לא כנסת. חיות הבהירה בתגובה כי הדברים לא היו עם כוונת זלזול אלא נועדו להבהרת סדרי הדיון בבית המשפט, וסמוטריץ' השיב כי הוא שמח על ההבהרה. חיות ענתה בתגובה כי היא אינה חייבת לו הבהרות.

בתגובה לציוץ של כתב החדשות יאיר שרקי כתב ח"כ סמוטריץ' ביחס לדברי כי "תווי הפנים של השופטים אומרים הכל. הזלזול, הזחיחות וההתנשאות שלהם על חברי הכנסת שנמצאים כאן באולם (משני הצדדים של המפה הפוליטית) מלמדים יותר מכל על התיקון הדחוף שצריך לעשות בבית המשפט העליון. הם התרגלו להיות מעל כולם, לאף אחד אסור להפריע להם חלילה. לא עוד".

"מה שהכי מסמל את הניתוק והאגו של העליונים זה אבדן העשתונות של פוגלמן (השופט עוזי פוגלמן א"ג) כשסתו שפיר ועיסוו'י פריג' קמו והעיזו לבקש רשות דיבור. כב' השופט התחיל לצרוח ולדפוק על השולחן בזעם כאילו מישהו נגע לו בקודש הקודשים. הכנסת ופניה העתידיות עומדים כאן לדיון ומעורבות של ח"כים בדיון הכי לגיטימית בעולם", הוסיף סמוטריץ'.

סמוטריץ' התייחס גם ללהיטות הפרקליטות בעד פסילתם של בן ארי ובן גביר. "אחרי שאתמול בדיון על פסילת המפלגות הערביות הפרקליטות שלחה נציג זוטר, עכשיו בדיון על פסילת בן גביר ובן ארי מנהל מחלקת הבג"צים התייצב בעצמו לדיון וטוען בלהט מדהים שמסגיר מוטיבציה לא ברורה. אולי בעצם כן ברורה", כתב.

החלטה תינתן בהמשך.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 13 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד