בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם המשטרה תעצור פמיניסטיות רדיקליות?

מרב חג'אג, אם שכולה, נחקרה בחשד שריססה גרפיטי במשרדי האיחוד האירופי, אך האם המשטרה תחקור גם פעילות רדיקליות שריססו כתובת במשרד לבט"פ? "כשזה מגיע מהשמאל זה לא מעניין אף אחד", אומרת חג'אג'

  • אלחנן גרונר
  • כ"ח חשון תש"פ - 10:05 26/11/2019
גודל: א א א
צילום ארכיון  (צילום: משטרת ישראל)
צילום ארכיון (צילום: משטרת ישראל)

מרב חג'אג, אם שכולה שבתה סרן שיר חג'אג' הי"ד נרצחה בפיגוע בטיילת ארמון הנציב, וחברה בפורום המשפחות השכולות "בוחרים בחיים", נחקרה שלשום (א') בחשד לריסוס כתובות גרפיטי במשרדי האיחוד האירופי,  וזאת בגנות האיחוד האירופי התומך כספית בארגוני שמאל רדיקאלי המסייעים למחבלים.

בגין האירוע נחקרו גם שפי פז, פעילה חברתית מדרום תל אביב, והמשטרה עושה מאמצים לגלות מיהו הצלם שתיעד את פז וחג'אג מרססות את הכתובות.

אך האם המשטרה תפעל באותה נחישות גם מול פעילות פמיניסטיות רדיקאליות שריססו גרפיטי במשרד לביטחון פנים?

לפני כשבועיים ריססו פעילות ארגון לוט"ם, ארגון פמיניזם רדיקאלי, במשרד לביטחון הפנים בירושלים את הכתובת: "השר לביטחון הבנים", וזאת בתור מחאה נגד השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, שלדבריהן אינו עושה די כנגד פגיעה בנשים.

הארגון פרסם בדף הפייסבוק שלו תמונות והודיע כי פעילות הארגון הן אלו שביצעו את המעשה. הפעילות הופיעו בתמונה מהמקום כשהן רעולות פנים, וזאת כנראה מחשש שיעצרו בגין היזק לרכוש.

אולם בדיקת הקול היהודי העלתה חומר המצביע על מספר פעילות של לוט"ם ככאלו המעורבות באירוע. מידע זה הועבר לרשויות הרלוונטיות.

חלק מהחשודות מעורבות בפעולות נוספות בהן פעילויות שבהן עברו על החוק, ואחת מהן אף נעצרה בעבר בגין חסימת כבישים.

יש לציין כי לפני כחדשיים ביצעו פעילות לוט"ם רעולות פנים פעולה דומה במשרדי הפרקליטות בירושלים, הדביקו שלטים על קירות המבנה והודיעו כי "סגרו" את הפרקליטות באמצעות סרט סימון משטרתי, זאת במחאה על סגירת תיקי אלימות בידי הפרקליטות.

ביום ראשון פנינו למשטרה, שם מסרו לקול היהודי כי נפתחה חקירה בנושא. לקול היהודי נודע כי אמש, (ב') הגיש קב"ט המשרד לביטחון פנים תלונה במשטרת מודיעין.

אולם למרות המידע שהועבר על ידי הקול היהודי לרשויות אודות זהות הפעילות ומעורבותן באירוע, הללו ככל הידוע טרם נחקרו או נעצרו.

מרב חג'אג, אמה של סרן שיר חג'אג הי"ד מסרה לקול היהודי כי נראה שיש אפלייה וכי אירועים בהם כתובות גרפיטי נכתבות מימין, זוכים לחקירה מהירה ויחס מחמיר, בעוד אירועים משמאל כמעט אינם זוכים להתייחסות.

"אנחנו רואים עוד מקרה שבו ממשלת ישראל והמשטרה נכנעים ללחץ של מדינות אירופה", אומרת חג'אג. "לי קראו כאחרונת הפושעים באמצע הלילה לבוא לחקירה על ריסוס גרפיטי וכאשר קורה אותו אירוע נגד השר לביטחון פנים במשרד לביטחון פנים, רק מצד שמאל של המפה על ידי פעילות שנתמכות על ידי ארגונים פמיניסטיים רדיקאליים שממומנים היטב על ידי האיחוד האירופי, זה לא מעניין אף אחד ואנחנו לא רואים שמישהו נעצר או נחקר. אני מקווה שהמשטרה תפעל באופן שווה".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד