בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

האם לתומכי הלהט"ב יש חסינות?

בעקבות מחאות בעלי הנטיות ההפוכות שהתקיימו היום ברחבי הארץ פנה עו"ד בן גביר ליועמ"ש בדרישה לדעת מדוע לא התקיימו פעולות אכיפה משמעותיות נגדם למרות שחסמו כבישים

  • דוד אור שחר
  • י' אב תשע"ח - 20:13 22/07/2018
גודל: א א א
חסימת כבישים. ארכיון (צילום: אלכסנדר שחור)
חסימת כבישים. ארכיון (צילום: אלכסנדר שחור)

עו"ד איתמר בן גביר פנה היום בצהריים (א') במכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט בבקשה שיבהיר האם מי שמשתייך לקהילת הבית הפתוח יכול לחסום כבישים.

במכתבו מפנה העורך דין את היועץ המשפטי לממשלה לשורה של הפרות סדר שהתרחשו במהלך היום במהלך שביתת אנשי הבית הפתוח, ובהם  חסימת כבישים וצירים מרכזיים במדינת ישראל ובין היתר הוא כותב: "כאשר ילדות בגיל 14 חסמו את נתיבי איילון המשטרה, הפרקליטות ובעקבותיהם גם בית המשפט העליון של מדינת ישראל קבעו כי מדובר בעבירה חמורה, מסכנת חיי אדם, מונעת מאמבולנסים ורכבי הצלה להגיע ליעדם ויש להשליך ילדות ללא עבר פלילי למעצר בגין כך", כתב בן גביר כאשר התכוון לאירועי חסימות הכבישים בגירוש.

במכתבו טען עו"ד בן גביר כי "לאור ההחלטות בעניינים של עצורת גוש קטיף עמונה או נתיב האבות, לא ברורה לי אוזלת היד של אדוני והמשטרה בטיפול בכל אותם מתפרעים ולהבנתי המשטרה קיבלה הוראות "להכיל" את המחאה הזאת.

לא נותר לי אלא לתהות ולשאול מדוע מערכת אכיפת החוק של מדינת ישראל מפלה בין מין למין בין דם לדם, וכאשר המדובר במחאה שכפי הנראה רוב רובם של אנשי משרדי המשפטים ושופטי העליון מזדהים איתה פתאום אין מעצרים, אין כתבי אישום ואין בקשות לעצור עד לתום ההליכים". 

עו"ד בן גביר מוסיף שמבדיקה שערך עוכבו פעילים בודדים של הבית הפתוח וגם אלה שוחררו כעבור זמן קצר ביותר.

במכתבו הוא מוסיף: "אבקשך להבהיר לי האם אכן לאנשי הקהילה הלהטבי"ת יש חסינות מפני מעצר בגין חסימת כבישים. בשעה האחרונה שמעתי גם שדובר  הקהילה בבאר שבע מאיים כי אנשיו ינקטו באלימות ויסלימו את המאבק, אין ספק שאם היה מדובר במתיישב תושב יצהר היו שוטרים פורצים אליו לבית תוך דקות, אבקש לעדכן אותי האם בכוונם לנקוט בצעדים נגד אותו אדם ( אור ארז שמו) ואם לא מה הסיבה למדיניות האפליה והקיפוח ואוזלת יד שלטון החוק במדינת ישראל".

 בסיום  מכתבו הודיע עורך דין בן גביר שיעקוב אחרי התנהלות המשטרה ובמידה ו לא יוגשו כתבי אישום הוא לא רק ישקול לעתור לבית המשפט העליון אלא גם ישמור את כל התמונות למקרים בהם מפגינים מהימין עומדים לדין בגין חסימת כבישים והתבטאויות כאלה ואחרות ויטען כי המדובר באפליה. 
 

זמן הזמן!

הפרויקט מוגבל בזמן, אם לא נגיע ליעד - כל הכסף שגייסנו עד כה ילך לטמיון. הצטרפו עכשיו להקמת מערכת תחקירים שתשפיע במציאות הרבה יותר.

יש תשורות שוות ומעניינות - אל תפספסו!

היכנסו עכשיו ותתמכו!

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד