בע"ה ט' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הבוקר: נמשך מבצע "פתיחת צירים" בבנימין

מתיישבי גוש טלמונים ניסו לנסוע הבוקר לירושלים דרך ציר תנועה העובר בכפרים ערבים, כמחאה על פתיחת 'ציר טלמונים' לתנועת כלי רכב ערבים. הצבא חסם את השיירה בטענה שמדובר בשטח האסור לכניסת ישראלים.

  • ו' שבט תשע"א - 10:39 11/01/2011
גודל: א א א


[caption id="attachment_2879" align="alignleft" width="300" caption="אין כניסה ליהודים בלבד (אהוד אמיתון - יחידת תצפית)"]אין כניסה ליהודים בלבד (אהוד אמיתון - יחידת תצפית)
מתיישבי גוש טלמונים ניסו לנסוע הבוקר לירושלים דרך ציר תנועה העובר בכפרים ערבים, כמחאה על פתיחת 'ציר טלמונים' לתנועת כלי רכב ערבים. הצבא חסם את השיירה בטענה שמדובר בשטח האסור לכניסת ישראלים.

גם הבוקר ניסו מתיישבים מגוש טלמונים לנסוע בשיירת רכבים לירושלים דרך כבישים העוברים בכפרים ערביים בבנימין, כהמשך לשיירת המחאה שהתקיימה בשבוע שעבר. השיירה עברה בכפרים ג'אניה, איבזיה ועין עריק. לאחר מעבר השיירה בעין עריק חסם הצבא את תנועת המתיישבים, בטענה כי מדובר בשטח האסור לכניסת ישראלים.

המתיישבים הודיעו על הסלמת המאבק בפתיחת כביש טלמונים לתנועה ערבית. "מדובר בהחלטה אומללה ומופקרת. הצבא ידע לחסום את הציר רק ליהודים. מדיניות האפרטהייד החד-צדדית נמשכת. באופן זה, מתפקד צה"ל כמו האו"ם ולא לשם כך התגייסו החיילים", אומרים המתיישבים.

\
r\n[caption id="attachment_2884" align="aligncenter" width="300" caption="מסלול שיירת הרכבים, הבוקר. (עיבוד: הקול היהודי)"]מסלול שיירת הרכבים, הבוקר. (עיבוד: הקול היהודי)

כזכור, בשבוע שעבר על פי החלטת בג"ץ, הותרה תנועת כלי רכב ערבים על 'ציר טלמונים', המשמש ציר תנועה פנימי בין יישובים יהודיים בלבד. בבנימין זעמו על ההחלטה, והודיעו כי מבחינתם "כל הצירים שהיו סגורים עד עתה לתנועה יהודית, יהיו פתוחים. לא יעלה על הדעת שציר המקשר בין היישובים יהיה פתוח לתנועת ערבים ולהכנסת סיכון ביטחוני גדול במודע לתוככי היישובים, ובמקביל להצר את חופש התנועה של היהודים באיזור" אמרו המתיישבים.

במקביל להודעת וועד מתיישבי בנימין מהשבוע שעבר, פרסמו פעילים בגוש הודעה מטעמם. "אנו מודיעים כי מעשה זה הנעשה בהפקרות מוחלטת ללא הכנה ביטחונית של הישובים לא יעבור. מי שיפתח את השער לוקח על אחריותו את שלומם של הערבים שיסעו בגוש. אין לנו כוונה לעצור או לגנות יהודים מסורים שיגנו על הישובים מפני הפקרות ראשי הצבא ויפעו ברכושם או בגופם של הערבים שיעברו במקום. מי שייתן לערבים לנסוע בגוש מסכן בכך את שלומם ולוקח על אחריותו את תוצאות ההפקרות. הזעם בגוש הוא גדול וישנה כוונה לפעול בנחישות כנגד ההחלטה ולסכל בכל האמצעים את יישומה"

בכניסה לציר נתלו שלטים עם ציור של גולגולת ועצמות מוצלבות, וכן כיתוב בערבית ובאנגלית "ברוכים הבאים", בניחוח אירוני.

מבדיקת הקול היהודי עולה, כי על אף הפתיחה הרשמית של הכביש לתנועה ערבית, לא נרשמה עד עתה אף כניסת רכב ערבי לכביש זה.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 7 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד