בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הבת התארסה עם ערבי, המשפחה התרסקה

המקומון של עיתון "ידיעות אחרונות" בעיר בת ים מספר במוסף השבת את סיפורה של משפחת לוי (שם בדוי) העומדת על סף פירוק. הסיבה – אחת מבנות המשפחה התחתנה עם ערבי ● צוהר נוסף לתופעה מדאיגה.

  • ח' תמוז תשע"א - 13:12 10/07/2011
גודל: א א א

המקומון של עיתון "ידיעות אחרונות" בעיר בת ים, מספר במוסף השבת את סיפורה של משפחת לוי (שם בדוי), העומדת על סף פירוק. הסיבה – אחת מבנות המשפחה התחתנה עם ערבי ● צוהר נוסף לתופעה מדאיגה.

במוסף השבת של המקומון "ידיעות אחרונות –בת ים" מגוללת, מורן שרף, כתבת העיתון, את סיפורה של משפחת לוי העומדת היום בסכנת פינוי מביתם. בעקבות מחלתו של רונן, אבי המשפחה, הוא נאלץ לעזוב את עבודתו ומאז מצבם רק הולך ומחמיר.

שרף מתארת את שראתה בבית המשפחה "משפחת לוי (השמות בכתבה בדויים) עומדת בפני פינוי מהדירה השכורה שהיא מתגוררת בה, מפני שלא שילמה את שכר הדירה יותר מחצי שנה. דינה ורונן מתגוררים באותה דירה שכורה בבת ים מזה 23 שנה. הדירה קטנה מאוד, וקירותיה ותקרותיה מתקלפים ורוויים בסימני רטיבות" .

בעקבות מחלתו של רונן, נתמכת משפחת לוי בעשר השנים האחרונות על ידי המוסד לביטוח לאומי, ואף מקבלת השתתפות בשכר הדירה ממשרד הבינוי והשיכון, אולם סיוע זה אינו מספיק, והמשפחה מתקשה לעמוד בהוצאות השוטפות ובתשלומי שכר הדירה. בעקבות חוב מצטבר על שבעה חודשי שכר דירה, פנה בעל הדירה לעורך דין, ונקט נגד משפחת לוי צעדים משפטיים.

דינה ורונן בני 60 כמעט, ועדיין נאלצים להיאבק על מנת לשרוד מבחינה כלכלית. לזוג חמישה בנים בוגרים שהצעיר בהם חייל, ועדיין מתגורר בבית. בשל מחלתו מרבה רונן לישון או פשוט לבהות באוויר במהלך היום. הוא מטופל בכדורים ובשיחות, שאמורים לסייע לו.

דינה נמצאת במגעים עם משרד השיכון במטרה להגדיל את הסיוע שמקבלת המשפחה, ושואפת לקבל דירה מעמידר. "אתמול התקשרתי למשרד השיכון וסיפרתי שבעל הדירה שלנו רוצה להפעיל צו פינוי ולגרש אותנו מהבית. נראה לך שזה מעניין אותם? אני ממשיכה לקבל אותן תשובות. או שזה בטיפול או שפשוט לא מגיע לי כי אין לי שלושה ילדים קטנים. אוי ואבוי אם במצב הזה היו לי עוד פיות להאכיל".

מקור הצרות – הבת התארסה עם ערבירונן חלה בעקבות משבר משפחתי. "לפני עשר שנים יצרה הבת שלנו, שהיתה אז בת פחות מ־17, מערכת יחסים עם ערבי", מספרת דינה. "זו בתו של רונן מנישואין קודמים, ואני גידלתי אותה כילדה שלי מאז שהיתה בת 5".

לדברי דינה, בתו של רונן היתה אהובה עליו והוא היה קשור אליה מאוד. "בעלי התנגד למערכת היחסים הזו. הוא פחד שהוא יאבד את הבת שלו, שהיא תמיר את דתה ותשכח מהמשפחה שלה".

רונן דיבר עם הבת, סיוון, שעות ארוכות, וניסה לשנות את דעתה, אך היא סירבה בתוקף וטענה שהם מאוהבים. ברגע של יאוש ותסכול סטר האב לבתו, ובעצתו של ארוסה היא פנתה לחדר המיון בבית חולים וטענה כי אביה היכה אותה. "בעלי ישב במעצר במשך לילה, ואחר כך במעצר בית במשך יותר משבועיים. כל הזמן הזה הוא הלך והשתגע, פשוט נשבר לו הלב. הציעו לאשפז אותו ב'אברבנאל', אבל אני סירבתי והוא נשאר בבית בטיפולי ובהשגחתי".

לדברי דינה הוא היה עסוק בגורלה בדבקות והיה שטוף בדאגה נוראה לבתו. "לבסוף הוא התכנס בתוך עצמו ולקה במחלה הארורה הזו, בדיכאון הזה".

במקביל פתחה משפחתו של הארוס את דלתה בפני סיוון, אולם כמה חודשים לאחר מכן היא חזרה לחיק משפחתה וטענה שהתייחסו אליה באופן משפיל ופוגע. כמה שבועות לאחר מכן עזבה את הארץ, ומאז היא ממעטת בקשר עם הוריה.

משפחת לוי אינה היחידה. בעבר הבאנו מספר סיפורים על מקרים דומים בעיר בת ים בהם בנות יהודיות מתרועעות עם ערבים, מקרים אשר פעמים רבות מסתיימים אף הם במשבר משפחתית.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד