בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

החלו האיומים על פעילים לקראת המצעדים

לקראת מצעדי בעלי הנטיות ההפוכות שיתקיימו בשבועות הקרובים החלה המשטרה בשיחות האזהרה הקבועות לפעילי ימין

  • כ"ד אייר תשע"ט - 10:48 29/05/2019
גודל: א א א
שיחות אזהרה. משטרה. ארכיון (דוברות המשטרה)
שיחות אזהרה. משטרה. ארכיון (דוברות המשטרה)

 

לקראת מצעד בעלי הנטיות ההפוכות שייערך ביום חמישי הבא בירושלים, החלה המשטרה להטריד ולהזהיר פעילי ימין. כזכור, ארגון להב"ה מקיים מחאה קבועה, מידי שנה, המאושרת ע"י המשטרה עצמה אל מול תוואי המצעד בירושלים. 

כך למשל בשיחת טלפון שקיבל פעיל ימין, נשמע שוטר המודיע לפעיל כי לקראת "אירועי הגאווה" שיחלו בקרוב, המשטרה תפעל "באפס סובלנות כנגד אנשים שינסו להפר את הסדר הציבורי". הפעיל בתגובה מודיע לשוטר כי הוא אינו מבין מדוע הוא היה צריך לדעת מכך, וכי יש לו הזכות להפגין במדינה דמוקרטית, וכן שאין לו כל כוונה לפגוע באף אדם. 

עו"ד איתמר בן גביר, המלווה משפטית את הפעילים שהוטרדו ע"י השוטרים תוקף בחריפות את התנהלות המשטרה: "מדובר במדיניות חמורה ביותר של משטרת מחשבות שעושה כל שביכולתה כדי לשבש הפגנה המאושרת מידי שנה ע"י המשטרה עצמה תוך הפחדת אזרחים שומרי חוק. זכותו של כל אדם להפגין, וכל נסיון של המשטרה לפגוע בזכות זו תיענה בתביעה כספית על סך של אלפי שקלים - הן כנגד המשטרה הן כנגד שוטרים שיפרו את החוק". 

בן גביר מוסיף כי "בימים בהם אנו שומעים גורמים עלומים במערכת המשפט זועקים על קץ הדמוקרטיה, ומנסים להשפיע על נבחרי ציבור באופן פסול - מוטב שאותם גורמים החרדים לגורלה של הדמוקרטיה יביטו במראה ויבחינו כי אם יש מישהו שמקדם מדיניות אנטי דמוקרטית ודיקטטורית אלו הם עצמם".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד