בע"ה ח' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הכירו את המועמד האריתראי לראשות עיריית תל אביב

סאטירה מציאותית: פעילים מדרום תל אביב פתחו בקמפיין סאטירי שגרר מאות תגובות רציניות בהחלט

  • אלחנן גרונר
  • כ"ג תשרי תשע"ט - 10:50 02/10/2018
גודל: א א א
הקמפיין (דף הפייסבוק איסאייס אפוורקי לראשות עיריית תל אביב-יפו)
הקמפיין (דף הפייסבוק איסאייס אפוורקי לראשות עיריית תל אביב-יפו)

ההבטחות שנזרקות שוב ושוב מפיהם של הפוליטיקאים לא מתממשות, ורבבות מסתננים מאפריקה עדיין שוהים בישראל, חלקם הגדול בדרום תל אביב.

אלא שהבחירות שמתקרבות לראשות עיריית תל אביב הביאו עמן קמפיין רשת למועמד בלתי שגרתי, תחת פתק ההצבעה אא - אריתראים ואריתראיות.

פעילים מדרום תל אביב פתחו בימים האחרונים בקמפיין סאטירי למען המועמד האריתראי לראשות עיריית תל אביב והכריזו על מועמדותו של איסאייס אפוורקי, נשיא אריתראה.

בדף פייסבוק שצבר מאות לייקים, פונה כביכול "המועמד" למסתננים ומציג את חזונו של מנהיג ש"יספק תחושת ביטחון אל מול תושבי השכונות הגזענים, וידחק אותם סופית החוצה,  יממן לנו ולילדינו לימודים אקדמיים בחינם, בדומה לצהרונים ולמעונות כיום, יסייע לנו להביא עוד עמותות לדרום העיר, שיפעלו לטובתנו בכל החזיתות: המשפטיות, הפוליטיות, המדיניות, התקשורתיות והכלכליות, וידאג לספח למעננו את שטחי דרום תל אביב-יפו ממדינת ישראל, ולהעבירם תחת ריבונות אריתראית".

בנוסף קרא "המועמד" לתכנית חלוקת של שטחי תל אביב - יפו תועבר ל"רשות הפלסטינית", ויתר העיר תועבר לשליטת האריתראים.

אלא שהקמפיין הסאטירי גרר מאות תגובות ברשתות, רבות מהם תגובות רציניות ונזעמות מגולשים שסברו כי מדובר במועמד אמיתי בהחלט. רבים תהו כיצד יכול מסתנן להגיש מועמדות והאם הוענק לו מעמד בידי המדינה.

הפעילים מסבירים כי אמנם כרגע מדובר בקמפיין סאטירי, אך נוכח התבססות המסתננים ובפרט האריתראים בישראל, לצד קידום נציגים מקרב המסתננים והעצמתם כמנהיגים בידי ארגוני שמאל קיצוני, לא ניתן לדעת מה יקרה בעוד שנים ספורות, והגובות הרבות מאזרחים שהאמינו כי מדובר בקמפיין אמיתי רק ממחישות את המצב.

 

תגובות (6) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 22 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד