בע"ה כ"ב אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המאבק של פייסבוק בבנצי גופשטיין מחמיר

לא רק אזכורים לאומניים - אמש חסמה פייסבוק שידור חי משיעור תורה שמסר בנצי גופשטיין. "הגיע הזמן שנבהיר לפייסבוק שהם לא פועלים בחלל ריק"

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' אב תשע"ח - 11:56 19/07/2018
גודל: א א א
נלחם בפייסבוק. גופשטיין (צילום מסך)
נלחם בפייסבוק. גופשטיין (צילום מסך)

מזה מספר שבועות, מנהל יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין קמפיין ברשת, בו הוא קורא לציבור לתמוך במאבק המשפטי שלו כנגד חברת פייסבוק.

המאבק מגיע על רקע צינזור וחסימות נשנות פעם אחר פעם של חשבונות פייסבוק בהם החזיק, עד אשר בשלב מסוים נמנעה ממנו האפשרות ליצור פרופיל על שמו, כל נסיון כזה - נתקל בחסימה מיידית של הפרופיל.

 לאחרונה אף נחסם פרופיל נוסף אותו ניהל גופשטיין, בשם 'בנצי אוחנה'. 

אולם אמש (ד') בשעות הערב, הרשת החברתית העלתה רמה במאבק.

 גופשטיין הוזמן ע"י אנשי תנועת 'חוזרים להר' הפועלים למען הר הבית. להעביר שיחה במאהל אותו מקיימים בגן הסוס בירושלים.

השיחה הועברה בשידור חי בפרופיל פייסבוק של אחד מפעילי התנועה, וכותרתה הייתה: "שיחה מפי זה שאסור לכתוב את שמו בפייסבוק". 

אלא שלקראת סיום השיחה, הפסיק בפתאומיות השידור החי בפייסבוק. בתחילה חשבו הפעילים שבמקום, כי מדובר בתקלה טכנית בלבד; אולם לאחר שבדק בעל הפרופיל את הסיבה להפסקת השידור, נדהם לגלות כי חברת פייסבוק עצמה הפסיקה את השידור החי, וחסמה את השימוש בפרופיל לשלושים ימים, כאשר הסיבה שנכתבה לכך היא שהפרסום "מנוגד לכללים של פייסבוק". 

יו"ר ארגון להב"ה בנצי גופשטיין אומר בתגובה כי "מדהים שביום שבו פייסבוק אומרת שלא תחסום תוכן של מכחישי שואה היא חוסמת שיעור תורה שלי בשידור חי. הגיע הזמן שנבהיר לפייסבוק שהם לא פועלים בחלל ריק. נשארו  מספר שעות שתוכלו לתמוך במאבק שלי נגד פייסבוק".

בזכות קוראים כמוך – נשמיע את הקול היהודי ונשנה מציאות!

הפוסט שקראת עכשיו, לא במקרה נמצא כאן, בקול היהודי. צוות הקול היהודי משקיע יום-יום המון מחשבה ועבודה קשה כדי להביא לגולשים שלנו חדשות ומידע שאין בשום מקום אחר, ולתת במה לקול היהודי, שפעמים רבות מושתק בידי כלי התקשורת והרשויות במדינה.

כעיתונות עצמאית, אנו פועלים ללא מטרות רווח. כעת יצאנו לקמפיין גיוס המונים מוגבל בזמן, כדי להקים מערכת תחקירים חדשה שתיצור שינוי משמעותי במציאות.

הצטרפו עכשיו לפרויקט – והיו שותפים בתקשורת יהודית-ערכית ועצמאית

לחץ כאן

 
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 28 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד