בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המחבלים ממשיכים לחגוג בבתי הכלא בישראל

בדף הפייסבוק של הכפר קוצרא הועלתה תמונה של מחבל מהכפר הכלוא בישראל. התמונה, שצולמה מתוך הכלא באמצעות מכשיר סלולארי, פורסמה לקראת יום השנה ה 11 לכליאתו. שב"ס: "לא הכרנו את התמונה, אך בחודשים האחרונים נתפסו למעלה מ 100 מכשירי פלאפון".

  • אלחנן גרונר
  • י"ח חשון תשע"ב - 08:26 15/11/2011
גודל: א א א
בדף הפייסבוק של הכפר קוצרא הועלתה תמונה של מחבל מהכפר הכלוא בישראל. התמונה, שצולמה מתוך הכלא באמצעות מכשיר סלולארי, פורסמה לקראת יום השנה ה 11 לכליאתו. שב"ס: "לא הכרנו את התמונה, אך בחודשים האחרונים נתפסו למעלה מ 100 מכשירי פלאפון".
למי שחשב, שלאחר שחרורם של מאות מחבלים בעסקת שליט, יהדק שירות בתי הסוהר את הפיקוח על המחבלים הכלואים בישראל, כדאי לשקול זאת שוב.
עבדול עזאם עבדול חאק, מחבל מהכפר קוצרא שבשומרון, כלוא בכלא גלבוע, לאחר שנידון ל 33 שנות מאסר.
העובדה שעבדול חאק כלוא בכלא גלבוע, הנחשב לשמור ביותר, לא הפריעה לו לפרסם תמונה באינטרנט, בה נראים הוא ושישה מחבלים נוספים, בתמונה קבוצתית מהכלא.
התמונה, שהתפרסמה לרגל יום השנה ה 11 לכליאתו של חאק, שיחול היום, הועלתה בשבוע שעבר לדף הפייסבוק של הכפר קוצרא, וזכתה לעשרות לייקים ולתגובות נלהבות של בני כפרו של המחבל.
(עבדול חאק שלישי משמאל עם בגד חום)
[caption id="attachment_18668" align="aligncenter" width="300" caption="התמונה שפורסמה בדף הפייסבוק של קוצרא (צילום: מחבל אלמוני)"]
עבדל חאק נעצר בעבר בשנת 88 ושוחרר, נעצר שוב בשנת 91, וכעבור שנתיים שוחרר. כעת, הוא מרצה כאמור 33 שנה בכלא.
עופות ממולאים ודפי פייסבוק במקום אזיקים וסורגים
אין חידוש בכך שתנאי המחבלים הכלואים בישראל נוחים עד מאוד. רק לפני מספר ימים, טען הארגון הערבי עדאללה, כי המחבלים הכלואים הפסיקו שביתת רעב בת שבועיים, לאחר ששלטונות שב"ס נכנעו לדרישותיהם.
לפני מספר חודשים פורסם במעריב כי מחבלים הכלואים בישראל פתחו חשבונות פייסבוק, אותם הם מנהלים מהכלא באמצעות סמארטפונים הנמצאים ברשותם. אחד המחבלים אף העלה לדף הפייסבוק שלו תמונות מהכלא בהם נראים המחבלים אוכלים עופות ממולאים.
למרבה האירוניה, לפני כשלושה שבועות, פרסם המחבל עבדול חאק, מאמר באתר הכפר קוצרא. חאק מוחה על "תנאי הכליאה הקשים" של האסירים הביטחוניים, ומספר כי מה שפורסם במעריב על כך שיש לאסירים פלאפונים ועופות ממולאים אינו נכון...
 
[caption id="attachment_18670" align="aligncenter" width="300" caption="חוגגים בכלא הישראל (מתוך הפייסבוק)"]
מדוברות שב"ס, אליה העברנו את התמונה, נמסר בתגובה לכתבה כי ״תמונת האסירים שהתפרסמה אינה מוכרת, תוכנה יבדק כמו גם זמן ומיקום צילומה. כנגד השותפים לה ינקטו צעדי משמעת בהתאם. יחד עם זאת, בחודשים האחרונים פועל שב״ס למיגור הברחת הפלאפונים לתוך בתי הסוהר הבטחוניים ולראייה במהלך תקופה זו נתפסו מעל 100 מכשירים טרם כניסתם בדרכים שונות (על משפחות מבקרים בהם ילדים, בתוך ציוד ואף באספקת מזון לבתי הסוהר). שב״ס ימשיך לפעול בכל הנחישות למניעת אפשרויות ההברחה והשימוש באמצעים אלה״
כעת עיצמו את העיניים, ודמיינו שבתמונה היו מצולמים אסירים אחרים. נניח, עופר גמליאל, שלומי דביר, גור המל ועמי פופר. דמיינו לרגע, מה היה קורה במקרה כזה?
תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד