בע"ה ו' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המנהלת להורים: "מסוכן שהבת תישאר במוסד – יש מנקה ערבי"

מנהלת מוסד בעיריית ירושלים הזהירה אם מלהשאיר את בתה מחוץ לכיתה בגלל שהמנקה ערבי. לאחר לחץ ההורים והמוסד העירייה הביאה עובדת נקיון

  • דוד אור שחר
  • י"א תמוז תשע"ט - 21:35 14/07/2019
גודל: א א א

אם לתלמידות בבית ספר עירוני בירושלים נדהמה לאחר שמנהלת המוסד ביקשה ממנה שלא תשאיר את בתה מחוץ לכיתה באמצע היום. בקשתה של המנהלת מגיעה מכיוון שישנו מנקה ערבי אשר העירייה, לדבריה, מכריחה אותה להשאיר.

הורי הילדה והמנהלת הפעילו לחץ על העירייה והמנקה הוחלף.

הירשם עכשיו וקבל את כל הכותרות החמות אליך לווצאפ! - לחץ כאן 

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לאנדרואיד >>

מדובר בהורים אשר שתיים מבנותיהם לומדות באחד מבתי הספר העירוניים בירושלים. ההורים ביקשו כי הילדות ישובו יחד הביתה בסיום הלימודים.

מכיוון שישנן 45 דקות הפרש בין השעה בה מסיימת אחת הילדות לשעת הסיום של אחותה ביקשה האם כי האחות הצעירה תמתין מחוץ לכיתת האחות הגדולה עד שזו תסיים את לימודיה.

האם הציעה את הרעיון למנהלת המוסד ונתקלה בתשובה מפתיעה: מכיוון שישנו מנקה ערבי הרי שמסוכן שהבת תישאר מחוץ לכיתת לימוד בתוך שטח בית הספר.

האם נדהמה מהתשובה ופנתה להנהלה להבין מדוע ישנו מנקה ערבי במוסד באם מדובר בדבר המסכן את בטחון הילדות.

התשובה שקיבלה בתגובה הפתיעה אותה אף יותר. לדבריה נמסר לה מהנהלת המוסד כי "עיריית ירושלים מחייבת את הנהלת בית הספר להעסיק במקום עובדים ערבים בלבד".

עוד סיפרו לאם כי הם מצידם מנסים לעשות מאמצים רבים על לבקש מהעירייה שתביא למקום עובדים יהודים. עם זאת לדברי המנהלת, בעירייה פוסלים את הצעותיהם מכיוון שהמקצוע אינו מבוקש על ידי יהודים.

בשיחה עם הקול היהודי תיארו ההורים את זעמם, "אמרנו כי מבחינתנו זה לא משנה. איך אתם שמים מישהו שאתם חושבים שהוא מסוכן בתוך בית הספר? אם לא יהיה ערבי אז תביאו נאצי? מסוכן זה מסוכן", אמרו ההורים. "ואם זה באמת מסוכן כל כך, אז עדיף שישאר מלוכלך".

מספר ימים לאחר מכן הגיעה מנהלת המוסד אל האם וסיפרה לה כי הפנתה שוב את הנושא אל גורמים בעירייה ואמרה להם כי הורים שונים בבית הספר לוחצים על הפסקת העסקתו של הפועל הערבי. בתגובה הודיעו בעירייה לבית הספר כי בשנה הבאה תועסק במקום מנקה ערבייה.

בתקופה האחרונה עלה נושא העסקת ערבים במוסדות החינוך לסדר היום לאחר מספר אירועים קשים שהתרחשו בבתי ספר שונים.

בשבוע שעבר הודיעה המשטרה כי נעצר ערבי מאיזור חברון אשר הועסק בבית ספר בעיר אשדוד לאחר שתקף באכזריות ילדה יהודיה אותה הכיר במסגרת עבודתו בבית הספר.

גם מקרה אונס הילדה בת השבע שהתרחש לפני מספר חודשים העלה את הנושא לכותרות, ובשבוע שעבר אף התקיים במליאת הכנסת דיון פגרה מיוחד בנושא מחדלי החקירה בתיק.

בדיון דרשו הח"כים להבין את כלל מחדלי החקירה בתיק וקבעו כי הנושא יועבר לדיון מיוחד בוועדת החינוך של הכנסת.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד