בע"ה ה' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המתיישבים יפגינו מול ביתו של אריק אשרמן, הרב הריפורמי פעיל השמאל הקיצוני

המשטרה אישרה לקיים הפגנת מחאה של עד ארבעים משתתפים, מול ביתו של הראביי הריפורמי, ופעיל השמאל הקיצוני אריק אשרמן. את ההפגנה יזם וועד מתיישבי בנימין, כאשר הרקע לבקשת ההפגנה, היא ההתנכלות הממושכת של ארגונו של אשרמן, "רבנים למען זכויות אדם" להתישבות ביו"ש, בפרט למאחזים ולגבעות.

  • י"ג שבט תשע"א - 22:07 18/01/2011
גודל: א א א
[caption id="attachment_3249" align="alignleft" width="300" caption="אשרמן עם חברים (RHR)"]אשרמן עם חברים (RHR)
המשטרה אישרה לקיים היום (רביעי) אחרי הצהרים, הפגנת מחאה של עד ארבעים משתתפים, מול ביתו של הראביי הריפורמי, ופעיל השמאל הקיצוני אריק אשרמן. את ההפגנה יזם וועד מתיישבי בנימין, כאשר הרקע לבקשת ההפגנה, היא ההתנכלות הממושכת של ארגונו של אשרמן, "רבנים למען זכויות אדם" להתישבות ביו"ש, בפרט למאחזים ולגבעות.
ביום חמישי זה, היוצא בט"ו בשבט, מתכוננים אשרמן וחבורתו לקיים אירוע פרובוקטיבי של "נטיעות" באדמות היישוב עדי עד שבגוש שילה.
ארגון השמאל הקיצוני הודיע כי "נצא מבצע רחב היקף אשר יזרע את אדמת ארץ הקודש, בשאיפה לנטוע את השלום, ההידברות ואהבת האחר בלבבות יושביה. מבצע הנטיעות יתקיים בכפר מע'ייר בקרבת המאחז עדי עד. באזור זה נכרתו והורעלו עצי זית רבים באמצעות נפט. על כל שתיל נתלה תפילה יהודית מיוחדת שחוברה על ידי "רבנים למען זכויות אדם", ופסוקים מהקוראן, בשאיפה להזכיר לכל יושבי הארץ את קדושת האילן והאיסור לפגוע בו גם בעת סכסוך ומלחמה."
אחרי הצהרים, בשעה 16:30 יפגינו עשרות פעילי התיישבות מול ביתו של אשרמן ברחוב אנטיגנוס 8 בירושלים, אליו מגיעים מרחוב יוסי בן יועזר. (בשכונת הקטמונים)
בהתיישבות מזכירים כי "אשרמן וארגונו "רבנים למען זכויות אדם" נתמכים בידי הקרן לישראל חדשה, הפועלת ללא ליאות לפירוק מדינת ישראל מזהותה היהודית, והיו מבין ארגוני השמאל הקיצוני המוזכרים בדו"ח גולדסטון כמספקי חלק מהמידע שהוביל לפגיעה בחיילי צה"ל. בנוסף מעולם לא ראינו את חבורת "הרבנים" הזו מתייחסת לטרור הערבי, ולפגיעה ברכוש ובחקלאות יהודית שנעשית השכם והערב על ידי ידידיהם הערבים".
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד