בע"ה י"ב סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

העמותה החדשה שהקימה זהבה גלאון יחד עם פעיל BDS

בעמותה, שמטרתה לפעול ל"זכויות אדם", חברים פעיל BDS שביקש מהאיחוד האירופי לפעול נגד ישראל, מייסד 'שלום עכשיו' ועוד. העמותה תכריז על פעילותה בימים הקרובים

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ה אייר תש"פ - 14:30 19/05/2020
גודל: א א א

יושבת ראש מפלגת מרצ וחברת הכנסת לשעבר זהבה גלאון, שפרשה מהחיים הפוליטיים לפני הבחירות לכנסת ה-21 (תחילת סאגת 3 מערכות הבחירות האחרונה), ייסדה עמותה חדשה, יחד עם פעילי שמאל מוכרים.

מדובר על עמותה בשם 'זולת – לשוויון וזכויות-אדם' המבקשת לפעול "ליצירת מעורבות אקטיבית של אנשי ציבור כדי לייצר מעטפת אזרחית תומכת, פעילה וסולידרית, לשינוי מדיניות ולקידום שיח ציבורי וחינוכי לתפיסה רחבה של זכויות אדם על בסיס ערכי היסוד עליהם קמה מדינת ישראל".

עוד נכתב במטרות הרשמיות של העמותה כי "העמותה תפעל נגד גזענות, התפוררות שלטון החוק בישראל וקידום הסדר מדיני ולמען חופש מדת וקידום שוויון חברתי-כללי".

העמותה הוקמה לפני מספר חודשים, בשנה הלועזית הקודמת, ומשכך לא הוגשו עדיין דוחות על פעילות העמותה והיא אינה קיבלה אישור על ניהול תקין. כמו כן, חשבונות הטוויטר והפייסבוק של העמותה נפתחו בחודש הלועזי הנוכחי ולא הספיקו לצבור פעילות רבה, למעט מספר עוקבים שהצטרפו עם הקמתם, כדוגמת מנכ"ל בצלם חגי אלעד,  מייסד שלום עכשיו יריב אופנהימר, מנכ"לית שלום עכשיו שקד מורג, מנכ"ל שוברים שתיקה אבנר גבריהו, ח"כ לשעבר מטעם מרצ מיכל רוזין ועוד..

על פי המידע שבידי הקול היהודי, העמותה עדיין לא ביצעה אף פעולה רשמית ועד כה פעלה אך ורק מתחת לפני השטח. בימים הקרובים צפויה העמותה להכריז על פעילותה.

   | אחד ממייסדי העמותה: השתתף בפניה לאיחוד האירופי להחריף צעדים נגד ישראל

על מייסדי וחברי הועד בעמותה נמנים, יחד עם גלאון, גם צלי (בצלאל) רשף, מי שהיה ממייסדיה וממנהיגיה הבולטים של תנועת השמאל הקיצונית 'שלום עכשיו' וחבר כנסת לשעבר מטעם מפלגת העבודה. רשף היה גם חבר באגודה לזכויות האזרח בישראל. כמו כן, רשף במקצועו, כעורך דין, מייצג את 'שלום עכשיו' בעתירות ותביעות בבית המשפט.

גם אילן ברוך, תומך BDS ופעיל למען סנקציות על ישראל ממדינות אירופה, הוא מייסד וחבר בועד העמותה 'זולת'. ברוך היה בעבר דיפלומט ישראלי וכיהן כשגריר ישראל בדרום אפריקה. ברוך, שנפצע ואיבד את עינו הימנית כששירת במלחמת ההתשה בחיל השריון, היה חבר במשלחת ישראלית לחתימה על הסדרי ביניים בתקופת הסכמי אוסלו. ברוך עבד במשרד החוץ מספר שנים וכיהן בתפקידים שונים, עד שעזב את המשרד. לטענתו, עזב את המשרד במחאה על מדיניות הממשלה בראשות בנימין נתניהו. לדבריו של גדעון מאיר, מי שהיה ראש מערך הדיפולומטיה הציבורית במשרד החוץ, הדבר נבע מכך שברוך לא קיבל תפקיד בו חפץ.

לאחר פרישתו ממשרד החוץ, שימש ברוך כיועץ מדיני למפלגת מרצ והיה פעיל בארגוני שמאל שונים, בהם חבר המועצה הבינלאומית של הקרן החדשה לישראל, חבר בפורום 'ארגוני שלום' ועוד. בין היתר, פנה למדינות אירופה בבקשה שיכירו ב"מדינה פלסטינית" וביקש מברזיל שלא לאשר את מינויו של דני דיין לשגריר ישראל במדינה. ברוך הוא שותף לפניה לאיחוד האירופי בבקשה להחריף צעדים נגד מדינת ישראל.

בועדת הביקורת של העמותה חברה גליה גולן גילד, שהיא גם חברת חבר המנהלים של 'שלום עכשיו', מרצ ו'בת שלום' ומוכרת כפעילת שמאל פמיניסטית. בעבר שימשה כיועצת לצה"ל ולמשרד החוץ.

פנינו לגלאון בנושא, אך היא בחרה שלא להגיב בשלב הזה.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד