בע"ה ז' חשון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפגנה מול ביתו של תושב פדואל השותף לפעולות הרס בשומרון.

שוב הגיעו שליחי המינהל לתלות צוים. אחד החתומים על הצוים הוא רמי זיו.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ז' חשון תש"ע - 20:11 25/10/2009
גודל: א א א
בשבוע שעבר, שוב הגיעו שליחי המינהל לתלות צוים. אחד החתומים על הצוים הוא רמי זיו. זיו, יהודי שומר מצות, תושב פדואל שבשומרון,  אחראי על חתימת צווי הריסה לבתי יהודים בחוות גלעד ובשכונות שונות ביצהר. מדו"ח פנימי של המנהל האזרחי, כי כל פעילויות האכיפה בשנה וחצי האחרונות, מופנות באופן מוצהר אך ורק כנגד יהודים. לזיו, עובד ותיק של המינהל האזרחי, עובדה זו כנראה לא מפריעה, והיותו שותף להרס בתי יהודים בשומרון, לא מעיבה על רוחו. תושבי חוות גלעד הפיצו בפדואל מכתב , המתאר את מעשיו של זיו בהרס ההתיישבות, וקוראים לו לעזוב את המינהל האזרחי. במכתב נאמר:
"היום בשעות הבוקר הגיעו פקחים של המינהל, מהמחלקה אותה מנהל בין השאר השכן שלכם, רמי זיו, לחוות גלעד וליישוב יצהר ותלו צווי הריסה על מספר בתים .
זו לא הפעם הראשונה, לפני מס' שבועות תלו עובדי מנהל, צו הריסה על מבנה בחוות גלעד.
מדובר במבנה של חברת "פלטנט", שבונה מבנים רבים למגורים ביהודה ושומרון, וזאת בעבודה עברית. רבים מתושבי האזור מתפרנסים מעבודה בחברה, ורבים יותר זוכים לגור בבתים שנבנו על ידי החברה.
כידוע לכולם אין שום בעיה חוקית אמיתית עם המבנה הזה, מה גם שהוא בנוי על אדמה פרטית של משה זר. הסיבה ל'אי החוקיות' כביכול של המבנה היא אך ורק החלטה פוליטית של שר הביטחון שלא לאפשר לרשויות היהודיות לבנות לפי הצורך כבכל מקום בארץ.
במעשים אלו ממשיך רמי זיו להיות שותף למלחמה של גורמים עוינים בהתיישבות היהודית ביהודה ושומרון. אנחנו בטוחים שבכניסתו לעבודה, לפני שנים רבות, פעל רמי רבות נגד בניה לא חוקית ערבית ועזר להתיישבות היהודית. עם זאת, כיום ברור שבעיסוקו נוטל רמי חלק פעיל במלחמה שהכריז השלטון על הישובים היהודים ביהודה ושומרון.
אין ספק שרמי עומד בפני ניסיון קשה וגדול. אתם, שכניו, אמורים לעזור לו להבין שאין היתר להזיק ליהודים אחרים, ועליו לפנות לממונים עליו ולהבהיר שהוא לא יהיה שותף עוד בפעילות ההרס שמשמעותה חיסול ההתיישבות היהודית ביהודה ושומרון."

במחאה על שותפותו של מתיישב בהרס בתים בהתיישבות, הפגינו כמה עשרות אנשים מול ביתו, כך סיפר אחד מהם לקול היהודי: "הגענו כ20 איש לפדואל, בכיכר לפני הכניסה כבר חיכתה משטרה, אבל היא לא הפריעה לנו להיכנס. מצאנו את הבית וחלקנו לתושבי פדואל את הפליירים. מישהו יצא מהבית, שאלו אותו האם הוא רמי זיו, הוא ענה שכן, וכששאלו אותו האם הוא אחראי על חלוקת הצווים, הוא ברח חזרה לבית. לאורך כל ההפגנה, בלשים ממחוז ש"י עשו סיבוב סביב האיזור. לאחר זמן מה יצאה ביתו של זיו מהבית, וניסתה קצת לחפות על אביה, אבל היא הודתה שהיא לא הייתה עושה את מעשיו. גם הבן שהסתובב בחוץ, שוכנע שמעשי האב אינם הולמים, אולם טען שאין לו עבודה אחרת. עם הזמן התאספו אנשים שרצו לדעת על מה ההתקהלות, והגיע גם צבא. לאחר כמעט שעתיים ששהינו במקום, הבילוש שעשה 'רונדלים' יצא מהרכב וביקש תעודות זהות, וחילק לנוכחים הזמנות לחקירה. מכונית אחרת נתפסה ע"י המשטרה בכיכר בדרכה חזרה, וגם לאנשיה חולקו הזמנות לחקירה. לא ברור לי על איזה חוק עברנו, כנראה על האיסור להיות יהודי בארץ הקודש".
"כדאי גם להוסיף", סיפר אותו מפגין,  "שביתו הנשואה שגרה גם היא בפדואל, הביאה לנו עוגיות ודברי חיזוקים".
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד