בע"ה ט"ו תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הפקרות: מסתננים תקפו תושב ת"א שצילם פאב לא חוקי

פעיל ועד שכונות דרום תל אביב שצילם פאב לא חוקי של מסתננים אפריקאים, לבקשת ראש אגף בעיריית תל אביב, הותקף בידי מסתננים. "מעניין אם כזה דבר יכול לקרות כמה מאות מטרים צפונה מכאן", הוא אומר בשיחה עם הקול היהודי

  • אלחנן גרונר
  • כ"ה שבט תשע"ג - 12:38 05/02/2013
גודל: א א א
פעיל ועד שכונות דרום תל אביב שצילם פאב לא חוקי של מסתננים אפריקאים, לבקשת ראש אגף בעיריית תל אביב, הותקף בידי מסתננים. "מעניין אם כזה דבר יכול לקרות כמה מאות מטרים צפונה מכאן", הוא אומר בשיחה עם הקול היהודי
[caption id="attachment_32761" align="aligncenter" width="461" caption="עושים מה שבא להם - מסתננים אפריקאים"]
ההפקרות באיזור דרום ת"א נמשכת, והרשויות נמנעות מלטפל בעשרות אלפי המסתננים שהקימו מאות עסקים בלתי חוקיים, רבים מהם מפוקפקים.
באתר הקהילתי של שכונות דרום תל אביב דווח, כי בשבוע שעבר הותקף בידי מסתננים אחד מפעילי ועד השכונות בשעה שצילם פאב לא חוקי של מסתננים אפריקאים בשכונת שפירא.
מדובר במתחם פאבים שהוקם צמוד לבית הספר שורשים ולגן ילדים, וזאת בניגוד לחוק. תושבי השכונה מדווחים כי במקום פועלים במשך כל שעות היממה פאבים ובהם מסתננים רבים. האלכוהול עושה את שלו ומביא לקטטות, רעש ומקרי פשיעה.
הפעיל שהותקף מבקש שלא לחשוף את שמו מחשש שיבולע לו או לבני משפחתו בידי המסתננים, סיפר בשיחה עם הקול היהודי על מה שאירע.
"בשבוע שעבר עידכנתי את אריק שועה, מנהל אגף בעיריית תל אביב, על פאב חדש שנפתח במתחם. הוא ביקש שאני אצלם כמה תמונות של הפאב ואשלח לו. בצעד תמים ניגשתי לפאב וצילמתי כמה תמונות".
"כמה מהחבר'ה שהיו שם קלטו אותי ויצאו שלושה גברים ואישה אחת, תפסו אותי בכח ניסו לקחת לי את הפלאפון", הוא  מספר. "קרוב לעשרים דקות הם החזיקו אותי ואיימו עלי שלא אצלם ושלא אגיע לשם שוב, וכל זה כשהם דוחפים אותי וסוגרים עלי מכל הכיוונים. לא ידעתי איך אני הולך לצאת משם עד ששכנה שלי שעברה במקום קלטה את המקרה והזמינה משטרה".
תושבי דרום תל אביב כבר התרגלו שהמשטרה אינה פועלת בצורה משמעותית, אולם הפעם הצליח השוטר להפתיע גם את הפעיל. "השוטרים  לא רק שלא עשו כלום אלא אחד מהם גם אמר לי שזה לא בסדר שצילמתי ושזה מקום פרטי. בערב אמנם הגשתי תלונה אבל אני לא מצפה שיצא מזה משהו. זה המצב כרגע".
לתושבים ביקורת קשה על העירייה שאינה מפנה את מתחם הפאבים. "בעירייה טוענים שזה הליך משפטי ארוך אבל לי זה נראה מאוד תמוה שככה העסק הזה עובד. באים אנשים שאין להם מעמד חוקי בארץ, פותחים פאבים ונותנים להם להמשיך", אומר הפעיל. "השכונות מלאות בפאבים כאלה והמצב לא נעים ולא פשוט. התקווה שלנו היא שהפוליטיקאים החדשים שנכנסו לכנסת יביאו שינוי, כי הממשלה הקודמת לא הביאה לשום שינוי. נעצר אמנם השטף של המסתננים אבל זה לא אומר שנגמרה הבעיה. הבעיה כרגע רק הולכת ומחמירה. עשרות אלפי מסתננים מסתובבים בדרום העיר ועושים מה שבא להם ואף גורם מהרשויות לא עוצר אותם ולא יודע להתמודד איתם".
"השאלה הגדולה היא האם מה שקורה אצלינו יכול לקרות גם כמה מאות מטרים צפונה באיזור רוטשילד. אני בטוח ששמה זה לא יקרה", הוא אומר לסיום.
 
תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד