בע"ה כ"א אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close
פרשת דומא:

הפרקליטות מבקשת למחוק את עדות הראייה המרכזית

למרות שהעדויות והממצאים מצביעים עד שני מציתים לפחות באירוע ההצתה בכפר דומא, "בפרקליטות בחרו להתעלם מהעבודות" ונצמדו לגרסה שהוצאה בעינויים

  • יח"צ
  • כ"ב ניסן תש"פ - 16:33 16/04/2020
גודל: א א א

סרטון ראשון בסדרת סרטונים בשם 'חושפים את עלילת דומא' מציג את הסתירה בין עדות הראייה המרכזית בתיק להודאה שמסר עמירם בן אוליאל לאחר העינויים שעבר, וכן תוקף את הפרקליטות על בקשתה למחוק את עדות הראייה הנ"ל.

בסרטון מסביר אורי קירשנבום מארגון חוננו כי לפי עד הראייה המרכזי, שכנם של משפחת דוואבשה, באירוע נכחו לפחות שני מציתים. עד הראייה חזר על עדותו זו מספר פעמים ביום האירוע ובימים שלאחריו, ואף צוטט כך במהדורות החדשות ובאתרי החדשות.

עדות זו לא מסתדרת עם ההודאה שמסר בן אוליאל לאחר עינויים, בה הסביר כי ביצע את ההצתה לבדו. כתב האישום שהוגש נגד בן אוליאל מבוסס על הודאתו זו, והיא מהווה את הראיה היחידה נגדו. 

לפי המוצג בסרטון, למרות שבן אוליאל מסר הודאה, המשיכו חוקריו לנסות ולהוציא ממנו 'הודאה טובה יותר', אך ללא הצלחה. לאור זאת נאלצה הפרקליטות להגיש נגדו כתב אישום המבוסס על הודאתו, למרות הסתירה בינה ובין עדות הראייה. גורמים בשב"כ אף צוטטו לאחר הגשת כתב האישום כי הרצח בדומא לא פוענח במלואו, וראש צוות החקירה אמר בתכנית 'עובדה' כי הוא מאמין לעד הראייה.

כאמור, כעת מבקשים בפרקליטות להתמודד עם הסתירה על ידי הגשת בקשה למחיקת עדותו של עד הראייה, בה טען כי ראה שני מציתים. כמו שאומר קירשנבום בסרטון "עובדות, כמו שכבר הבנתם, לא ממש מעניינות את הפרקליטות".

אורי קירשנבום מארגון חוננו מסר "הפרקליטות יוצאת מכליה בשביל להשיג הרשעה בתיק עלילת דומא. אנחנו מקווים שבית המשפט לא ייכנע ללחץ של הפרקליטות ויגלה אומץ וחופש שיפוטי. שליחת אדם חף מפשע לשלושה מאסרי עולם זה כתם מוסרי שמדינת ישראל לא תוכל להתנער ממנו".

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד