בע"ה ט' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הציבור הצביע: הושלם מימון המאבק על "עבודה עברית"

110% אחוזי מימון לפרוייקט ההמונים למען העבודה העברית - "עם ישראל התגלה בתפארתו"

  • יח"צ
  • ט"ו טבת תשע"ח - 15:20 02/01/2018
גודל: א א א
עבודה עברית. צילום: אלחנן גרונר
עבודה עברית. צילום: אלחנן גרונר

980 תורמים, 264 אלף ש', 110 אחוזי מימון: פרוייקט מימון ההמונים של אתר 'עבודה עברית' צלח את הישורת הכספית למאבקו המשפטי.

לפני 45 ימים פתח אתר 'עבודה עברית בפרוייקט מימון המונים גדול באתר GiveBack לצורך מימון המאבק המשפטי, לאחר שהוגדר בבימ"ש השלום בירושלים כאתר 'מפלה ע"פ חוק' ונדרש לשלם קנס כספי גבוה. תנועת 'דרך חיים' שייצגה את האתר במהלך המשפט החליטה לצאת במאבק המשפטי לצורך הגדרתו של ערך העבודה העברית כחוקי במדינת ישראל. לשם כך פתחה התנועה בגיוס הכספים שהסתיים השבוע.

בין מאות התורמים בפרוייקט של האתר ניתן למצוא את ח"כ בצלאל סמוטריץ', הזמר אריאל זילבר, מפקד הגמ"ר שומרון לשעבר סא"ל במיל' יהודה ליבמן, ברוך מרזל, בועז העצני, הרב זלמן מלמד, יו"ר ועד מתיישבי בנימין סא"ל איציק שדמי, הרב אליקים לבנון, בנו של עידו זולדן הי"ד ועוד.

לקמפיין ההתרמה וההסברה התגייסו אישי ציבור רבים, ביניהם רבנים שבירכו על הפרוייקט ועל חשיבות העבודה העברית. הרב יעקב מדן אמר כי "מצווה גדולה לספק לכל אדם, עבודה ופרנסה.. ומצווה גדולה שבעתיים לספק עבודה ופרנסה לאחינו, בן עמנו, כפי שכתב הרמב"ם שיש בכך מצוות צדקה במעלה שאין למעלה הימנה. הטענה שמאבק על העצמת העבודה העברית, בלא לשלול חלילה אפשרות עבודה מכל אדם אחר, הוא גזעני, תומך במידה רבה בהחלטת האו"ם בעבר, שהציונות היא תנועה גזענית. זוהי טענה שאין לקבל אותה בשום פנים".

הרב שמואל אליהו התייחס גם הוא לסוגיית אתר 'עבודה עברית' ואמר: "לפני הרבה שנים עבודה עברית הייתה ערך מאוד חשוב. ההסתדרות קמה בשביל להגן על העובדים העבריים אל מול העבודה הערבית שהשתלטה על כל העבודות בא"י. המאבק על העבודה העברית בפרדסים הייתה מאבות היסוד של ההתיישבות.

אבל יש כאלה שבשבילם כל הציונות זו טעות, וכל עם ישראל זו טעות, ומתוך זה מנסים לפגוע באתר שמשמר את העבודה העברית. אנחנו דבקים בציונות הטובה, שאולי נחשבת 'ישנה' אבל היא החדשה והכי חדשנית שיש. וכן אנחנו דבקים בעם ישראל, בארץ ישראל ובתורת ישראל. זה הדבר הכי חדש, הכי אמיתי והכי נכון. ותחזקנה ידיהם של כל אלה שמחזקים את העבודה העברית". 

אורי קירשנבום מתנועת 'דרך חיים', שבימים אלו מתחילה במאבק המשפטי, מוסר: "ברוך ה' עם ישראל התגלה בתפארתו. העבודה העברית שהייתה מאז ומעולם אבן בוחן מרכזית לאהבת ישראל לכדה גם עכשיו את העם וזכינו לראות תמיכה נרחבת בפרוייקט.

הגשנו ערעור לבית המשפט המחוזי ואם הוא לא יתקבל נגיע גם לעליון. אם בכל הערכאות יתברר שמדינת ישראל רואה בערך הבסיסי הזה עוון הרי שלא יהיה מנוס מלקדם שינוי חקיקתי שיבהיר אחת ולתמיד שעבודה עברית זו אהבת ישראל האמיתית ולא גזענות".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 34 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד