בע"ה ז' אייר תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב אליצור הורשע ב"הסתה לאלימות"

בעקבות מאמרים שפורסמו בקול היהודי לאחר רצח אביתר בורובסקי הי"ד, הרשיע בית המשפט את הרב יוסי אליצור

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' שבט תשפ"א - 23:26 02/02/2021
גודל: א א א
הרב אליצור (יהודה פרל)
הרב אליצור (יהודה פרל)

שופטת בית משפט השלום בפתח תקווה אליאנא דניאלי הרשיע את הרב יוסי אליצור מיצהר ב"הסתה לאלימות" בגין שני מאמרים שפורסמו כאן באתר הקול היהודי לאחר רצח אביתר בורובסקי הי"ד מיצהר בידי מחבל ערבי בצומת תפוח.

המאמרים פורסמו לפני כשבע וחצי שנים, ולטענת הפרקליטות הסיתו לפעולות נגד ערבים ותמכו ב"תג מחיר".

במאמר הראשון – "אסור להתייאש- רק לצמוח יש!",  נכתב כי "ישנה תופעה ההולכת ומתרחבת של פעולות שעושים יהודים חמים כנגד האויב. אפשר לראות בכך מעשים נואשים של ציבור שנדחק לפינה, אבל מי שיתקרב יבחין כי מדובר בניצנים של ציבור הולך וגדל שלוקח אחריות על בטחון היהודים".

"אחרי הירצחו של הקדוש, אביתר בורובסקי הי"ד, התבצעו פעולות שונות ברחבי הארץ. הפעולות כוונו בעיקר כנגד האוכלוסייה הערבית, המחפה על פשע, העיקר הוא שהולך ומתרקם ציבור שיש לו חזון אחר, חזון של שלטון שמייצג את העם היהודי. הציבור הזה גם פועל פעולות בשטח האויב. הפעולות הללו אינן נובעות מייאוש; הן מעשים ראשוניים של הרמת ראש על ידי ציבור חדש. במעשים הללו מתחילים להתבטא היהודים המפוכחים, אלה שמבינים שהיהדות היא עיקר הקיום שלנו פה. המעשים הללו הם ניצנים ראשונים של אמון יהודי, ערבות הדדית, ודאגה לשלום היהודים בארץ ישראל ובעולם…".

במאמר נוסף, שכותרתו "איך 'לתפוס' את מבצעי תג מחיר- דעה", תקף הרב אליצור את כוחות הביטחון, וטען כי תפיסתם כלפי "קומץ הקיצונים" שמבצעים תג מחיר הם "היסוד לכישלון".

"אותם אנשי בטחון, ששנים חיו בסגנון של 'אין פתרון צבאי לאינתיפאדה', ושהתייחסו להתקוממות הערבית כאל דבר הגיוני וסביר (גם אם צריך לתת לו 'גבולות' ולא לאפשר לו להיות 'מוגזם')…אותם כוחות שבשם התפיסה המבינה את הצד הערבי הרצחני מחליטים 'להכיל' את הרצחנות הערבית ולהפקיר את חיילי צה"ל למשיסה וקלס יומיומיים- אותם אנשים פשוט לא מסוגלים להאמין שהצד היהודי מוכרח להתקומם".

יש לציין כי במאמר נכתב עוד כי "באמת צריך 'לתפוס' את המעשים הללו. לתפוס במובן החיובי- ללכד. המעשים הללו, שנולדים מחום ומערבות הדדית של יהודים, אינם התכלית (גם אם בהחלט אפשר להבין אותם במציאות הנוכחית). בסופו של דבר איש אינו רוצה לחיות באנרכיה, וגם אם יש זמן שבו נאלצים לחיות לפי חוק הג'ונגל ולהראות לרשעי אומות העולם שגם במשחק הזה יהודים יכולים לשחק- המטרה היא להגיע לממסד מתוקן שהדאגה ליהודים היא חלק מובנה ממנו, בו הצדק והטוב מנצחים את העוול והרע, ולא רק שומרים על 'איזון' בין דרישות הרשעים לבין דרישות ההישרדות של הנרדפים".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד