בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב יצחק יוסף נגד בתי המשפט בישראל

הראשון לציון תוקף את השופט בדימוס אהרון ברק על דבריו נגד בתי הדין ואת מערכת המשפט: "גרועים יותר מערכאות של גויים"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ' שבט תשע"ח - 14:07 05/02/2018
גודל: א א א
הרב יוסף (דוברות הכנסת)
הרב יוסף (דוברות הכנסת)

הרב הראשי לישראל, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, תקף אמש (א') את בתי המשפט בישראל ונשיא בית המשפט העליון לשעבר, אהרן ברק, וזאת על רקע דבריוש ל ברק נגד בתי הדין לממונות, וחוק המנסה להורות על הענקת מעמד של בוררות לבתי הדין.

הרב יוסף אמר את הדברים בכינוס של בתי הדין, והם הובאו בכתבה של תאגיד השידור הציבורי "כאן".

"ברק ממשיך את המלחמה שלו. אלה דברים מאוד מוזרים: שני יהודים יראי שמים רוצים לדון בפני הדיינים. זו כפייה אנטי-דתית. אתה כופה אותם שלא ידונו בפניהם, שילכו לבית משפט. דנים פה להתיר אשת איש לעלמא, נותנים גטים, מתירים ממזרות וכל הדברים האלה. דיני ממונות - למה שלא ידונו? יש בוררות. למה לכפות אותם שילכו לבית משפט?".

הרב הראשי טען עוד כי מערכת המשפט גרועה מ"ערכאות של גויים", שההלכה אוסרת להתדיין בפניהן. נוסף לכך הוא ציטט רבנים בכירים בעבר שקבעו כי העושה כן הוא "כבועט בתורת אלוקים חיים" והגדירו את המצב בבתי המשפט האזרחיים "מחפיר ומביש". הרב יוסף גם קרא לחברי הנהלת בתי הדין ולחברי הכנסת להמשיך לקדם את הצעת החוק שתתיר לדיינים לעסוק בסכסוכים ממוניים.

לדבריו, "זה המשך המאבקים שהיו עוד בהשכלה לפני 200 שנה. אנחנו לא צריכים להתחשב בכל מה שמדבר אהרון ברק. לא להתחשב בו, היה כלא היה. אני מוחה על הדברים ואנחנו מבטלים את הדברים שלו, וכל הדיינים מסתמא מצטרפים איתי לבטל ביטול כחרס הנשבר את כל דבריו של אהרן ברק".

בתגובה לדברים יצאו אנשי שמאל ופוליטיקאים נגד הרב יוסף.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד