בע"ה י' סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

רב שירותי הכבאות פורש בטריקת דלת

קיצוץ תקנים, הורדת דרגה, סערת הזקנים ואווירה עוינת. הרב מנחם פרל פורש מתפקידו

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"א סיון תשע"ז - 15:01 15/06/2017
גודל: א א א
הרב מנחם פרל עם הרב הראשי דוד לאו חופשי
הרב מנחם פרל עם הרב הראשי דוד לאו חופשי

הרב מנחם פרל ששימש כרב שירותי הכיבוי וההצלה פורש מתפקידו לאחר שלדבריו קיבל כתף קרה מצד נציב הכבאות החדש דידי שמחי, כך פורסם באתר ערוץ 7.

לדבריו, נסיונותיו לשפר את תחומי הדת והכשרות, כמו למשל מציאת פתרון לגידול זקן עבור כבאים דתיים, נענו במערכת אטומה ולפיכך החליט לפרוש מהתפקיד.

הרב פרל מחה במשך תקופה ארוכה על כך שבשירותי הכבאות ישנו איסור גורף לגדל זקנים מטעמי דת, גם כאשר הדבר מתאפשר מבחינה מקצועית. כמו כן, מפקדי רשות הכבאות לא שיתפו פעולה עם הרב פרל בכל הנוגע להקפדה על שמירת שבת בתחנות הכיבוי.

לאחרונה, עם כניסתו של נציב הכבאות החדש רב טפסר דדי שמחי המתיחות סביב נושאי הדת בארגון הגיעו לשיא, כאשר שמחי ביקש במקום להוסיף תקנים בתחום כפי שהבטיחו קודמיו, דווקא לקצץ תקן אחד ולהותיר את הרב פרל במשרה בודדת ללא רב נוסף במערך. כמו כן, מפקדי תחנות הכיבוי הועלו בדרגה בעוד את רב מערך הכיבוי היתה כוונה להוריד בדרגה, דבר שיקשה על תפקודו מול הקצינים.

לפי ערוץ 7 רב-טפסר דדי שמחי שמונה לפני ארבעה חודשים לנציב הכבאות וההצלה, סירב לפגוש את הרב פרל. לאור כל זאת הודיע הרב פרל שהוא אינו יכול לשאת באחריות על התחום הרבנות ברשות לכבאות והצלה, ולכן הוא פורש מתפקידו.

הרב פרל בן ה-52, סגן-אלוף במיל', עמד בראש בית המדרש של הרבנות הצבאית הראשית והיה רבה של יחידת 8200. בצעירותו למד בישיבת שבי חברון ובישיבת מרכז הרב, ושירת כלוחם בחטיבת גולני. הרב פרל היה ממייסדי הישוב מעלה חבר.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד