בע"ה י"ג אדר ב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב עמאר לרבנים: "לא לפחד מבג"ץ"

"צריך להיות חזקים. לא לעשות חשבונות", אמר הרב עמאר לרבנים צעירים איתם נפגש השבוע

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט חשון תשע"ט - 12:55 07/11/2018
גודל: א א א
הרב עמאר. ארכיון (צילום מסך)
הרב עמאר. ארכיון (צילום מסך)

רבה של ירושלים הרב שלמה עמאר, אירח השבוע בלשכתו רבנים צעירים מקהילות שונות ונשא בפניהם שיחה כיצד עליהן לעמוד מול הוראות בג"ץ, כך פורסם באתר כיכר השבת.

הרב סיפר בפגישה כיצד החל בית המשפט להתערב בסוגיות רבניות והלכתיות. "הם לא התחילו בחילול שבת. הם לא התחילו בחילול המועד, ודאי לא בנישואי תערובת. התחילו בדברים שבעיניהם היו קטנים. ומי שרואה את המלחמות של גדולי ישראל נגדם, לפעמים עומד נדהם: מה יש?", סיפר.

"אבל הם ראו, שכשמתחילים לשנות... מתחילים בעבירות קטנות - גם אלו עבירות, אבל מסיימים בעבירות גדולות, עד שרוצים את מה שאנחנו רואים בכותל, וכל מה שנעשה", רמז הרב להסדרים עם ארגוני הרפורמים ברחבת הכותל.

"צריך סייעתא דשמיא, צריך תפילה. אבל בכל אופן, מה שרואים לא בהנהגה של התורה, לא בהנהגה שהנהיגו אבותינו... צריכים להילחם. לא צריך לוותר, בשום פנים. לא צריך לחפש פה היתרים - 'פה כתוב...'. זה אסור, לא עושים, לא עשו את זה".

הרב עמר נגע בנקודה נוספת ואמר כי "הרב הראשי לצה"ל, בג"ץ פסל את הבחירה שלו, כי הוא אמר שהם חולים. אחר כך ברוך ה' הוא נבחר, אבל זה הטיל אימה על הרבה רבנים. אני אומר לכם, אני רואה. צריך להיות חזקים. לא לעשות חשבונות. חשבונות להשליך על ה'. מי שחושב שבחשבונות שלו הוא ייבחר, הוא יעלה - הוא טועה ומטעה".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון