בע"ה ט"ו סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב הראשי לשרים: "מנעו את חילול קברי הצדיקים בצפון"

בעקבות חילול קברי חוני המעגל ושמעון בן יעקב, וכוונת עיריית טבריה לפגוע במתחם קבר רחל, אשת רבי עקיבא, פנה הראש הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, לשרים שיפעלו בנושא

  • י"ז אלול תשע"ט - 10:16 17/09/2019
גודל: א א א
(ד"ר אבישי טייכר)
(ד"ר אבישי טייכר)

הראשון לציון הרב הראשי לישראל, הרב יצחק יוסף, שיגר פניה דחופה אל השר לביטחון פנים והשר לשירותי דת במחאה על חילול קבריהם של חוני המעגל ושמעון בן יעקב סמוך לחצו הגלילית. כמו כן, התייחס הרב יוסף לכוונתו של ראש עיריית טבריה רון קובי לפגוע במתחם קבר רחל, אשת רבי עקיבא בעיר.

"בימים האחרונים פורסם כי מקומות קדושים המוחזקים לציון מקום קבורתם ההיסטורי של גדולי קדמונינו, חוני המעגל ושמעון בן יעקב ועוד, הקיימים כבר אלפי שנים, מחוללים בצורה מחפירה, כאשר פורעים אלמונים חפרו את הקברים וחיללו אותם, וניכר הדבר כי מדובר במגמה נפשעת של גורמים עלומים, שאינם מתכוונים לחדול ממעשיהם".

עוד הוסיף הרב יוסף וכתב, "באתי בבקשה דחופה ובהולה אליכם, כי תפעלו באופן מיידי לחקור את העניין עד תומו, להעמיד את האחראים לדין, וכן להעמיד לאלתר שמירה ופיקוח מכאן ולהבא, כך שלא יתאפשר יותר חילול של קברי קדמונינו, שמלבד קדושתם הם נכסים היסטוריים של העם היהודי כולו".

גם יוסף התייחס גם לכוונת עיריית טבריה להרוס מבנה במתחם קבר רחל אמנו. "כמו כן לבושתנו, אני נאלץ לפנות ולבקש את התערבותכם גם בענין מתחם קברה של קבר רחל, אשת רבי עקיבא, הטמונה בעיה״ק טבריה ת"ו, אשר הוצא לו צו הריסה תמוה, על ידי ראש העיר טבריה, ונודע לי כי הוא מבקש את עזרת המשטרה בביצוע צו ההריסה שהוצא על ידו למתחם הקבר".

"אבקש כי תעשו כל שביכולתכם למנוע מראש העיר טבריה להוציא אל הפועל את זממו ח״ו. לא יעלה על הדעת, כי מקומות קדושים אלה יוותרו ללא כל פיקוח, ובפועל ניתנת הרשות למשחית להשחית ואין מי שיעצור בעדו. לטיפולכם הבהול אודה, וה׳ יתברך יכפר עוונות עמו ישראל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד