בע"ה י"ז אייר תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הרב שמואל אליהו: "איני חוזר מכל מה שאמרתי"

לפני כשלוש שנים עמד הרב שמואל אליהו בפני תלמידי ישיבת 'פרי הארץ' ברחלים וחיזק את עמידתם האיתנה כנגד האשמות, החקירות והפשיטות שעברו מצד השב"כ והמשטרה. הפרקליטות החליטה היום להעמידו לדין על הדברים שאמר.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א כסלו תשפ"ב - 12:34 15/11/2021
גודל: א א א
(באדיבות המצלם)
(באדיבות המצלם)

בליל שבית משפטים, כ"ו שבט תשע"ט (1/2/19) נהרגה עיישה א-ראבי מפגיעת אבן שהושלכה לעבר רכבה.

בחודש שבט תשע"ט, פשטו כוחות שב"כ ומשטרה על ישיבת פרי הארץ ברחלים, בעקבות מותה של עיישה א-ראבי מפגיעת אבן שהושלכה לעבר רכבה בליל שבת משפטים  (1/2/19). המקום בו נפגעה רחוק מרחק חצי שעה הליכה מהישיבה ובשל כך נעצרו בחורי ישיבה רבים. הישיבה פועלת ברוח חסידית ארץ ישראלית, ומחנכת את תלמידיה על פי ערכי תורת ישראל, ארץ ישראל ואהבת עם ישראל.

מיד לאחר המקרה נחקרו כמחצית מתלמידי הישיבה, כולם הכחישו כל קשר לארוע. הישיבה שיתפה פעולה עם גורמי השב"כ, אך התברר כי אין ניסיון להגיע לחקר האמת אלא להוציא הודאה מאיזשהו תלמיד במעשה. המטרה לא הושגה.

לאחר שבועות מספר נרגעו החקירות ונראה היה כי גורמי השב"כ הרפו מהישיבה, אך באחד הימים, ללא אזהרה מוקדמת פשטו אנשי השב"כ על הישיבה ועצרו שלושה תלמידים. מספר ימים לאחר מכן עצרו שניים נוספים. מרגע שנעצרו נחקרו הנערים חקירות קשות ומתישות.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

רבה של צפת, הרב שמואל אליהו הוזמן באותה תקופה לחזק את התלמידים שחוו חוויה מורכבת וקשה. מתוך הדברים שאמר אז לתלמידים, האשימו בפרקליטות את הרב בדברי הסתה. היום קיבל הרב אליהו הודעה כי יועמד לדין על הדברים שאמר אז.

במקביל לקבלת ההודעה מטעם הפרקליטות, כתב הרב מכתב לתלמידי הישיבה בה מבהיר באזני התלמידים, למען הסר ספק כי גם כעת היה חוזר על דברי החיזוק שאמר בפניהם.

"ואני אבטח בך"

הודעה אישית של הרב שמואל אליהו שליט"א - לרבני ותלמידי ישיבת 'פרי הארץ'

"לפני שלש שנים, הוזמנתי על ידי רבני הישיבה, לחזק את ידי הישיבה בשעותיה הקשות, בזמן שנרדפה והושמצה, על לא עוול בכפה".

"במהלך השיחה, חיזקתי את התלמידים והרבנים, בדברי מרן אבא הרב מרדכי אליהו זצ"ל 'מנית הסורים יצא למלוך', ש'א-לקים יבקש את נרדף', וסיפרתי שהרב עצמו בשעת מאסרו כשהיה בחור צעיר, קיבל החלטה בזמן מאסרו לגדול בתורה, וכך אני מחזק אתכם להתגדל בתורה ולהתחזק באמונה ומברך אתכם בברכת 'מבית הסורים יצא למלוך"

"היום נתבשרתי, שהפרקליטות מבקשת להעמידני לדין, על דברי החיזוק שמסרתי לתלמידי הישיבה הקדושה ישיבת 'פרי הארץ'".

"על כן הריני מוסר מודעה לפניכם: 'איני חוזר מכל מה שאמרתי בישיבה לפני שלש שנים, וגם כעת הייתי חוזר שוב על דברי החיזוק שאמרתי לכם".

"חזק ונחזק בעד עמנו ובעד ערי א-לקנו

וה' יעשה הטוב בעיניו, וסוף האמת להתגלות".

אוהבכם מכל הלב הרב שמואל אליהו

לאחר שהקטינים העצורים שוחררו, פנה הרב שמואל אליהו במכתב לראש השב"כ דאז, נדב ארגמן ואמר לו כי המחלקה היהודית גורמת לעצירת אמון הציבור בשירות הבטחון הכללי. הרב הביע זעם רב על פרסומיו השליליים של השב"כ נגד ישיבת 'פרי הארץ' ברחלים.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


8 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 68 מהשבוע האחרון