בע"ה ט"ו תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

הוקפא סילוקם של מסתנני קונגו

השופט עודד שחם קיבל באופן חלקי את בקשת ארגוני הסיוע למסתננים והורה על הקפאת סילוקם של מסתננים מקונגו עד לדיון

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ד טבת תשע"ט - 15:08 01/01/2019
גודל: א א א
צילום אילוסטרציה: הקול היהודי
צילום אילוסטרציה: הקול היהודי

שופט בית המשפט המחוזי בירושלים עודד שחם הורה היום על צו ארעי המורה על הקפאת סילוקם של מסתננים מקונגו. 

הצו מגיע בעקבות עתירת ארגוני שמאל קיצוני המסייעים למסתננים ובהם המוקד לפליטים ולמהגרים, היא"ס, האגודה לזכויות האזרח, רופאים לזכויות אדם, המרכז לקידום פליטים אפריקאים וא.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים.

באי כח העותרים דרשו לבטל את החלטת המדינה בדבר הסרת ההגנה הקבוצתית לאזרחי קונגו השוהים בישראל, ולהורות למדינה להמשיך ולהאריך את רישיונות השהייה של אנשים שמוצאם
מקונגו השוהים בישראל במסגרת ההגנה הקבוצתית הזמנית. מדובר לפי הודעת הארגונים בכמה מאות מהגרים ומסתננים שהגיעו לישראל בעשרים השנים האחרונות.

לחלופין ביקשו העותרים להקפיא את החלטת המדינה על הסרת ההגנה הקבוצתית עד להתבהרות המצב הפוליטי, הבטחוני וההומניטרי בקונגו, "באופן שיבטיח כי לא תישקף סכנה לחייהם ולחירותם של המוחזרים לשם, וכן להורות למדינה להמשיך ולהאריך את רשיונות השהייה עד התבהרות המצב.

בנוסף דרשו ארגוני השמאל הקיצוני לחשוף את כלל חוות הדעת עליהן הסתמכה המדינה בהחלטתה להפסיק את ההגנה הקבוצתית לאזרחי קונגו השוהים בישראל.

השופט שחם הורה על הקפאת הודעת המדינה כי על אנשים שמוצאם מהרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, השוהים בישראל, לעזוב את ישראל עד לשבת הקרובה וקבע כי ביום רביעי הבא יעיין בתגובת המדינה לעתירה שתוגש עד אז.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד