בע"ה ט"ז ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

השמאל נאבק בחוק הקובע להחזיר את המהגרים לארצם

מפלגות השמאל נלחמות למען השארתם בישראל של אמהות מהפיליפינים וילדיהן. הללו הגיעו לעבוד בישראל ותוקף האשרות שלהן פג. בימין תוהים: לאן נעלמתם בימי גוש קטיף?

  • דוד אור שחר
  • כ"ב תמוז תשע"ט - 11:01 25/07/2019
גודל: א א א
הפיליפיניות יוחזרו לארצותיהן?  (צילום: דוד אור שחר)
הפיליפיניות יוחזרו לארצותיהן? (צילום: דוד אור שחר)

בימים האחרונים סוערת התקשורת בעקבות כוונת רשות האוכלוסין וההגירה לגרש פיליפיניות שהגיעו לארץ למטרות עבודה וילדו כאן את ילדיהן.

תוקף האשרה מכוחה שוהות כאן אותן אמהות פג זה מכבר וכעת מעוניינים ברשות האוכלוסין וההגירה להחזיר אותן לארצן בהתאם לחוזה עליו חתמו כאשר הגיעו לארץ. 

הורידו את אפליקציית הקול היהודי ותהיו מעודכנים בתחקירים החשובים >>

למרות שנראה כי מדובר בנוהל מתבקש וחוקי לגמרי, במפלגות השמאל החליטו לקפוץ על ההזדמנות בדרך למדינת  כל-אזרחיה. הללו החלו בסדרת הפגנות נרחבות כנגד החזרת האמהות לארצן.

אם בכל מאבקי השמאל למען מהגרים ומסתננים בשנים האחרונות היה הנימוק נגד החזרת המסתננים, זה שהגיעו מארצות אוייב או ארצות בהן מתנהלת מלחמה, כאן המאבק הוא על השארתם של אותם שוהים בלתי חוקיים רק בגלל שהללו התרגלו לחיים הנוחים בישראל.

מובילי המחאה בחרו לשים במרכז המאבק את ילדיהן של אותן נשים. המוחים טוענים כי מכיווון שהילדים גדלו כאן ב-15 השנים האחרונות וגדלו כישראלים לכל דבר, הרי שהחזרתם לארצם הינה בלתי מוסרית. באתרי האינטרנט השונים מסוקרות בהרחבה תמונותיהם של הנשים והילדים הנלקחים לבתי המעצר של רשות האוכלוסין וההגירה לקראת החזרתם לפיליפינים. רבים בימין תוהים בקול, "היכן התנוססו תמונות נשות וילדי גוש קטיף שנגררו באכזריות מבתיהם לפני כ-14 שנה". 

על פי נתונים שפרסמו, רשות האוכלוסין מתכננת בקיץ הקרוב  להחזיר לארצות מוצאן כמאה עובדות זרות מהפיליפינים יחד עם ילדיהן.

בעקבות המעצרים, חברי הכנסת ממרצ הצהירו כי ינצלו את החסינות בה הם מחזיקים מתוקף היותם ח"כים על מנת לפתוח את ביתם לאותן מהגרים הנמצאים כעת בישראל בניגוד לחוק. 

עם זאת יש לציין כי הדבר לא ימנע את הטסתם של המהגרים אך ימנע ממשטרת ההגירה להתלונן כלפי אלו שמכניסים את השוהים הבלתי חוקיים לבתיהם. זאת מאחר ונתינת מקום מגורים לזר הנמצא בישראל ללא אשרה הינה עבירה על החוק. 

בחורף האחרון דווח ב"הארץ" כי רשות האוכלוסין וההגירה עיכבה כ-20 עובדות זרות מהפיליפינים שתוקף האשרה שלהן פג במטרה להחזירן לארצן. ברשות האוכלוסין וההגירה הצהירו כי הדבר לא נובע משינוי במדיניות אלא בסך הכל מבצעת הרשות את המוטל עליה. ברשות האוכלוסין וההגירה אף התחשבו בכך שלאמהות ילדים הלומדים בישראל ודחו את ההטסה עד לחופש הגדול על מנת שהללו יסיימו את שנת הלימודים.

בשנים הלועזיות 2006 ו-2010 קיבלה הממשלה שתי החלטות למתן מעמד תושבות לילדי עובדים זרים. כעת, הילדים שלא זכו אז למעמד מפאת גילם הצעיר אז אך מסיבות שונות לא הוחזרו לארצם מבקשים מהממשלה להכיר גם בהם ולא להחזירם לארץ המוצא של הוריהם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד