בע"ה י"ד תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"התושבים לא יכולים להמשיך עם הגיהנום שיש כאן"

שר הפנים החדש, גדעון סער , ערך סיור עבודה ראשון בדרום ת"א ונפגש עם התושבים. "אני חושב שהוא הזדעזע ממה שהוא ראה כאן", אומר חבר מועצת העיר שלמה מסלאווי שמקווה כי סער אכן יפעל למתן פתרון עומק לבעיה החמורה

  • ל' ניסן תשע"ג - 22:13 10/04/2013
גודל: א א א
שר הפנים החדש, גדעון סער , ערך סיור עבודה ראשון בדרום ת"א ונפגש עם התושבים. "אני חושב שהוא הזדעזע ממה שהוא ראה כאן", אומר חבר מועצת העיר שלמה מסלאווי שמקווה כי סער אכן יפעל למתן פתרון עומק לבעיה החמורה
[caption id="attachment_61201" align="aligncenter" width="500" caption="גדעון סער בדרום תל אביב (יח''צ)"]
שר הפנים, גדעון סער, קיים השבוע ביקור מקצועי ראשון במסגרת תפקידו בשכונות דרום תל אביב, במטרה לעמוד מקרוב על תופעת המסתננים הבלתי חוקיים כחלק מתהליך לימוד עומק של הסוגיה. במסגרת הביקור קיים השר סיור ברחובות ובתי העסק באזור ומפגש עם נציגי ועד שכונות הדרום.
בתום הסיור אמר שר הפנים, גדעון סער: ״קיימתי כאן את סיור העבודה הראשון שלי כשר הפנים. הבעיה היא אחת הבעיות הקשות, הרגישות והטעונות, שמתמודדת איתן החברה הישראלית״.
לדבריו של סער, "מדיניות הממשלה היא לפעול להחזרת המסתננים הבלתי חוקיים למדינותיהם או למדינות שלישיות. כמובן שהדבר הזה צריך להתבצע בהתאם לחוק ובהתאם לערכיה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית״
מקווים לשינוי בשטח
בקרב תושבי השכונות הפיח הביקור תקווה מסויימת, בעיקר על רקע היותו של השר סער חבר מפלגת השלטון. "אנחנו רואים תקווה בכך שגדעון סער בא ממפלגת שלטון בניגוד לקודמו בתפקיד השר אלי ישי שהיה בודד במערכה ולא הקשיבו לו וציירו אותו כגזען", אמר לקול היהודי שלמה מאסלווי, חבר מועצת העיר הפועל בועד השכונות שהשתתף בסיור.
"השר סער היה פה שלוש שעות, שמע את כל התושבים, ואני חושב שהוא הזדעזע ממה שהוא ראה. אני מקווה שהוא לוקח את זה חזק וברצינות ושזה יהיה בראש סדר העדיפיות שלו. אמרנו לו שצריך למנות מישהו בכיר שידאג לתיאום בין כל המשרדים והגופים כדי שיהיה פתרון עומק. לא חמישים מג"בניקים".
[caption id="attachment_61202" align="aligncenter" width="500" caption="גדעון סער בסיור בדרום ת''א - שלמה מסלאווי משמאל (יח''צ)"]
"מדינת ישראל השקיעה שלוש מאות מליון ש"ח במתקן השהייה בדרום. בשביל מה?", אומר מסלאווי. "לפחות חלק מהמסתננים אפשר להעביר לשם. הרי מרביתם הם לא פליטים וצריכים לחזור הביתה".
"אנחנו כאן התושבים לא יכולים להמשיך עם הגיהנום פה. פשע אונס ואלימות הפך לדבר שבשגרה וזה הכי מסוכן. נכון שלא נכנסים דרך הגדר אבל מה עושים עם כל אלה שכאן".
"אמרתי לו שאנחנו ממחר בבוקר רוצים תוצאות. לפחות שיראו משהו בנושא סגירת עסקים לא חוקיים, דוכנים של טלפונים ואופניים גנובים בלוני גז שנמכרים באמצע הכביש בלב נווה שאנן. שיתחילו עם אלה ונראה שמתחיל משהו".
תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 3 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד