בע"ה י"ב אב תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

וולא חלאילה מואשם בחטיפת ורצח ספיר נחום

"רצח מתוכנן ומתוחכם, שנעשה בקור רוח" כתב אישום הוגש כנגד וולא חלאילה בן זוגה הערבי לשעבר של ספיר נחום הי"ד

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • י"ט תמוז תשפ"ב - 09:47 18/07/2022
גודל: א א א
החיפושים אחר ספיר נחום (צילום: דוברות המשטרה)
החיפושים אחר ספיר נחום (צילום: דוברות המשטרה)

כתב אישום הוגש היום כנגד וולא חלאילה, בן זוגה הערבי לשעבר של ספיר נחום הי"ד.

חלאילה מואשם בחטיפתה ורציחתה של נחום, וזאת לאחר שבחקירתו הוכח כי שיבש הליכים ושיקר במסירת האליבי. "מדובר ברצח מתוכנן ומתוחכם, שנעשה בקור רוח ובצורה המצביעה על תעוזה רבה והיעדר מורא", אמרה הפרקליטות בבית המשפט.

חלאילה טען בחקירתו כי לקח את נחום ביום שבו נעלמה על מנת להראות לה רכב חדש שקנה ולאחר מכן הסיע אותה לקניון, אולם מבדיקת מצלמות שנעשתה על ידי המשטרה הוכח כי חלאילה כלל לא הגיע לשם באותו היום.

להערכת המשטרה חלאילה רצח את נחום בחניקה ולאחר מכן הטמין את גופתה במקום שהכין לכך מראש.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

החיפושים אחר גופתה של ספיר נחום נמשכו כ-10 ימים, והתמקדו בשטח פתוח סמוך לאיבטין בעקבות דיווח של אזרח שהבחין ברכב שהגיע למקום. לבסוף, אכן נמצאה גופתה של נחום בתוך בור בסמוך למקום שלגביו התקבל הדיווח, וכעת כעבור למעלה מ-40 יום מאז נרצחה מוגש כתב האישום.

על פי כתב האישום, חלאילה ביצע הכנות באיזור הרצח בימים שקדמו לו, והרצח בוצע על רקע תביעתה של ספיר הי"ד לתשלום דמי מזונות עבור ילדיה המשותפים עם חלאילה, בן זוגה לשעבר.

מהודעת המשטרה עולה כי היא איננה מייחסת לחלאילה מניע לאומני, אולם נראה כי יש לפקפק בכך לאור עברו של חלאילה, שבנוסף לעברו הפלילי הינו גם פעיל לאומני. בעבר ריצה עונש מאסר בגין שוד מזויין שביצע בסניף דואר ומתיעודים שהעלה לרשת ה"טיקטוק" עולה כי השתתף בפרעות תשפ"א בעיר עכו. כמו כן, חלאילה העלה בעבר סירטונים בהם הוא קורא ליהודים וליהודיות להתאסלם.

נזכיר, כי גם במקרה רציחתה של מיכל חלימי הי"ד על ידי ערבי איתו היתה בקשר, בכתב האישום לא נזכר מניע לאומני, אולם בסופו של דבר הודה הרוצח, מוחמד חארוף משכם, כי רצח את חלימי מתוך מניע לאומני.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 20 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד