בע"ה י"ז אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

זעם בחברון: הראשל"צ התקשה להגיע לקברי האבות

עקב התנגדות ממשלתית לבניית מעלית נכים במערת המכפלה נזקק אמש הרב בקשי דורון לסיוע שוטרי מג"ב שירימו אותו עם כסאו עד לפתח המערה. "הוואקף שולט או עם ישראל שולט?"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ג אב תשע"ח - 11:28 25/07/2018
גודל: א א א
(צילום: ישראל ברמסון)
(צילום: ישראל ברמסון)

 

שנים רבות שמתנהל מאבק בין היישוב היהודי בחברון לבין הממשלה על הצורך לבניית מעלית לנכים מרחבת הכניסה למערה ועד לכניסה העליונה.

היכולת להתפלל במערה נבצרת ממבוגרים ונכים רבים כי אינם יכולים להגיע אליה בצורה מסודרת.

אמש (ג') אירע דבר שהגביר את זעמם של אנשי חברון. הרב אליהו בקשי דורון הרב הראשי לשעבר בא להתפלל במקום כשהוא ישוב על כסא גלגלים. בעקבות החסרון במעלית הנכים נזקק הרב למספר שוטרי מג"ב שירימו אותו יחד עם כסאו עד לכניסה למערה. 

סגן ראש מועצת קריית ארבע ישראל ברמסון שהגיע למקום אמר "פניתי עכשיו לרב בקשי דורון שיפנה לראש הממשלה ולשר הביטחון ולרמטכ"ל, לא יכול להיות שבקברי אבותינו המקום הקדוש הזה, מערת המכפלה, לא תהיה גישה לנכים.

זה לא יכול להיות. הוואקף שולט פה או עם ישראל שולט פה?" שאל ברמסון. "באים למקום הזה אלפי ורבבות נכים. יהודים ולא יהודים. לא יכול שהם לא יכנסו למקום הזה. הוואקף - שיקבע אצלו לא אצלנו, פה זה מקום הקדוש ליהודים".

זה הזמן!

הפרויקט מוגבל בזמן, אם לא נגיע ליעד - כל הכסף שגייסנו עד כה ילך לטמיון. הצטרפו עכשיו להקמת מערכת תחקירים שתשפיע במציאות הרבה יותר.

יש תשורות שוות ומעניינות - אל תפספסו!

היכנסו עכשיו ותתמכו!

 
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד