בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חברים עושים עסקים: "כנס מרגש לעסקים בעבודה עברית"

מפגש מקצועי וחברתי לבעלי עסקים בעבודה עברית - ראשון מסוגו, נערך בשבוע שעבר: "באמצעות הכנסים האהבה בין היהודים תגבר וכולם ירצו לפרנס זה את זה"

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט אדר ב תשע"ט - 08:00 05/04/2019
גודל: א א א
עשרות המשתתפים בכנס המיוחד (צילום: מוקד עבודה עברית)
עשרות המשתתפים בכנס המיוחד (צילום: מוקד עבודה עברית)

כנס מיוחד לבעלי עסקים הפועלים על טהרת העבודה העברית נערך בשבוע שעבר ביישוב עלי.

הכנס נועד ליצור מפגשים בין בעלי העסקים על מנת לייצר שיתופי פעולה שיקדמו את העסקים השונים ובעיקר על מנת לייצר חברויות בין בעלי המקצוע.

בקול היהודי שוחחנו עם איתן רבינוביץ', מנהל המוקד ומי שיזם את הכנס. איתן מספר על כנס מיוחד במינו שהיווה נקודת פתיחה לסדרת מפגשים דומים ולקידומה של העבודה העברית לקדמת הבמה בישראל.

"מוקד עבודה עברית שהוקם לפני כ-12 שנה על ידי קבוצה מתלמידיו של הרב גינזבורג. המוקד הוקם כדי לסייע לכל מי שמעוניין להקפיד על פרנסת אחים ובכך להגביר את האחווה והקשר המיוחדים לעם היהודי, במסגרת הזו המוקד מפעיל מענה טלפוני ללקוחות", מקדים רבינוביץ'.

הוא מוסיף כי "בשנים האחרונות נכנסנו לתחום הקשרים בין העסקים ואנו משמשים כיום כמרכז קשרים ושיתופים בין בעלי המקצוע באמצעות אמצעי המדיה השונים והטלפון".

על מה שהוביל לכנס אומר איתן: "כחלק מהפעילות של חיזוק הקשרים בין בעלי המקצוע יצאנו לסדרת מפגשים ברחבי הארץ בין בעלי המקצוע, כשהמטרה העיקרית היא כמובן חיזוק הקשרים, שיתופי הפעולה והערבות ההדדית". 

איתן מבקש לפרגן לשותפו לארגון הכנסים אפרים בן שוחט מחברת יעדים. "את סדרת הכנסים אנו מפיקים בשיתוף פעולה עם אפרים בן שוחט, יועץ עסקי וארגוני מחברת 'יעדים', זאת על מנת למקסם את הרמה המקצועית של הכנסים ואת התכנים שאנו מעבירים בהם". 

   | חברים עושים עסקים

"לכנסים קראנו בשם "חברים עושים עסקים" מתוך תפיסה שקשרים עסקיים בין יהודים מתנהלים בצורה מיוחדת מאוד של חברות ואחווה ומתוך כך רצון לפרנס גם אחד את השני, וכשזו הגישה כמובן שזה יוצר עסקים שהם בעצם חברויות".

"הכנס הראשון התקיים בישוב עלי, לכנס הגיעו למעלה מ-60 בעלי מקצוע ממגוון תחומים שעובדים באיזור בנימין ושומרון. בכנס התקיימו שיחות על הערך של עבודה עברית ופעילות המוקד, על יצירת שיתופי פעולה מזווית יהודית".

   | סדנאות מקצועיות לצד מפגש חברים

חוץ מחוויה משותפת של מפגש לבעלי העסקים נערכה בכנס גם סדנא מעשית ומקצועית בנושא יצירת קשרים ושיתופי פעולה. 

בסדנא למדו המשתתפים לזהות אילו נכסים סמויים יש בכל אחד ואיך עם אותם נכסים ניתן לייצר שיתופי פעולה פוריים. 

הסדנא המשיכה ליצירת שיתופי פעולה טבעיים תוך כדי ארוחת הערב, ולאחריה התקיימה הרצאה משמעותית על ניהול כספים נכון מפי אפרים בן שוחט.

"הצלחת הכנס הייתה מעבר למשוער, 60 החברים בכנס יצרו למעלה מ- 200 (!) שיתופי פעולה בערב אחד! בנוסף, החברים יצרו המון קשרים של עזרה וערבות הדדית", הוא מתאר בהתרגשות.

"כהמשך ישיר לכנס פתחנו קבוצה לחברי הכנס שבה החברים ממשיכים ליצור שיתופי פעולה ולעזור אחד לשני בכל התחומים שקשורים לעסק וגם לכלל תחומי החיים".

 צפו: בעלי העסקים מספרים מה הם קיבלו בכנס
 

 | התביעה רק הקפיצה את כמות המתעניינים

איתן בחר להתייחס גם לתביעה הגדולה שהוגשה על ידי ארגוני שמאל נגד המוקד. לדבריו המאבק הציבורי סביב התביעה ופרוייקט גיוס ההמונים למימון הקנס שנקנס על מפעילי המוקד הקפיצה את אחוזי הפניה למוקד והדרישה לבעלי עסקים בעבודה עברית.

"אנו ממשיכים את הפעילות של האחווה הזו במגוון דרכים ועובדים בימים אלו גם על הקמת אתר חדש ומשודרג עם כמות גדולה של בעלי מקצוע.

אנו מקווים שמעגל העסקים יתרחב באמצעות הכנסים והאתר, שהאהבה בין היהודים תגבר וכולם ירצו לפרנס זה את זה", סיים רבינוביץ' בתקווה גדולה.

שותפו לארגון, אפרים בן שוחט, מנהל חברת יעדים אמר לאחר הכנס כי:  "עבדתי עם הרבה עסקים, אבל בכנסים האלו יש משהו מיוחד באוויר, ערך מוסף של חיבור מיוחד בין אחים, חיבור שהוא מקצועי, איכותי ומשמעותי. בשתי מילים: היה מדהים."

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


63 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 268 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד