בע"ה כ' אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חברת מועצת התרבות בפייס - בהנהלת 'בצלם'

חברת מועצת התרבות של מפעל הפיס הינה מבכירות הנהלת ארגון השמאל הקיצוני בצלם: "אם יבוטל פרס התמיכה - אתפטר", כתבה הבכירה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ח סיון תשע"ט - 11:13 01/07/2019
גודל: א א א
(Sompong_tom / Freepik)
(Sompong_tom / Freepik)

פרס התמיכה אותו ביקשו במפעל הפייס להעניק ליוצרי הסרט על עורכת הדין של המחבלים לאה צמל טרם בוטל. במפעל הפייס הוגיעו כי התקבלה ההחלטה לבטלו אך הדבר בבדיקה משפטית. מנגד עמותות שמאל מפעילות לחץ כבד על מפעל הפייס נגד הביטול.

כעת מתברר כי הלחץ לא מופעל רק מצידן של עמותות חיצוניות אלא גם מבית. חברת מועצה בכירה באגף התרבות של מפעל הפיס, האגף שהחליט על הנקת הפרס, היה לא אחרת מאבסתיאם מרעאנה - חברת הנהלת ארגון השמאל הקיצוני בצלם.

מרעאנה הינה ערבייה אזרחית ישראל העוסקת בתחום הרצאת הקולנוע ופעילה בתחום קידום תרבותי ובשנים האחרונות הצטרפה לבצלם ולמפעל הפייס.

לא זו בלבד, אלא עם פרסום ההודעה על ביטול הפרס כתבה מרעאנה בחשבון הפייסבוק שלה כי מדינת ישראל הינה מדינה חשוכה וגזענית וכי אם יוחלט לבטל את מתן הפרס באופן סופי הרי שהיא תודיע על פיטוריה ממפעל הפיס. 

מארגון בצלמו נמסר כי: "מדובר בקריאת השכמה למפעל הפיס. בשנים האחרונות אנחנו מתריעים שוב ושוב על מימון בעייתי של מפעל הפיס לארגוני שמאל קיצוני ביניהם בצלם, והנה כעת יוצא המרצע מהשק. אנחנו קוראים למפעל הפיס מיידית להעיף את איבסטיהים. לא ייתכן שאדם יכהן בארגון פוליטי שמאלני קיצוני ובד בבד יכהן בהנהלת המועצה של  מפעל הפיס לתרבות ואמנות".

"בד בבד אנחנו קוראים למפעל הפיס לאשרר עוד היום את החוו"ד המשפטית של ארגון בצלמו ולקבוע חד משמעית שהסרט על לאה צמל שקראה לפגיעה במתנחלים והמחבל טארק ברגותי לא יקבל את המענק וההכרה של מפעל הפיס. מפעל הפיס תפקידו לבנות ולתרום לחברה לא לתמוך בהאדרת טרור".

תנועת אם תרצו המלווה אף היא את המאבק מסרה: "אבתיסאם מראענה - אנחנו ציבור של מדינה חשוכה וגזענית? התפטרי עוד היום מהתפקיד הציבורי שלך! מפעל הפיס הוא גוף ציבורי שממומן על-ידי הציבור, אותו את מכנה "גזען וחשוך".  לא נבליג למי שבוחרת להכפיש את הציבור הישראלי בזמן שהיא יושבת בתפקיד ציבורי במפעל הפיס".

 

תגובות (10) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד