בע"ה י"ד תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עיריית אריאל מעודדת חילול שבת פומבי

עיריית אריאל הפעילה ועודדה את תושביה להשתמש באוטובוס מיוחד שפעל בשבת מהעיר אל הים. בתגובה לטענות על יצירת סכסוך בין דתיים לחילונים אומרים בעירייה: "פועלים לקירוב לבבות"

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ט אב תשע"ט - 08:00 20/08/2019
גודל: א א א

בניגוד לרצון תושבי העיר הדתיים, שהינם חלק נכבד מאוכלוסיית העיר, פעל בשבת האחרונה אוטובוס לצורכי בילוי, תוך חילול שבת פומבי בעידוד העירייה.

מדובר על פרויקט 'נוסעים לים' של מרכז הצעירים 'הספינה' בשיתוף עמותת 'נוע תנוע' ששם לו מטרה לשנות את הסטטוס קוו בנושא תחבורה ציבורית בשבת.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

בכל ימות השנה, גם בשבת, פועלים קווי אוטובוסים מאריאל לתל אביב. כך שתושבי העיר שאינם שומרים תורה ומצוות החפצים בכך יכולים לעשות זאת ללא הפרעה. מדובר על קווים של חברת אפיקים המספקת תחבורה ציבורית לכלל התושבים.

באופן כללי אפשר לומר כי יחסי השכנות בין תושבי העיר הדתיים לאלו שאינם שומרים תורה ומצוות הוא טוב. אך נראה כי מישהו מנסה לעורר מחלוקות ומדנים בין הצדדים.

   | "מדוע לבצע חילול שבת פומבי? רוצים להתריס"

האוטובוס שאסף מטיילים מאריאל לים דרך רמת השרון בשבת האחרונה ושצפוי לעשות כך גם בשבת הבאה, לא הסיע בתוכו רק את תושבי העיר. פעילים מעמותת 'נוע תנוע' הצטרפו לנסיעה וקראו גם למפורסמים להצטרף אליהם לצורך הבאת קהל ותושבים לאוטובוס.

"איזו סיבה היתה לבצע את הפרויקט הזו בכזו פומביות. דווקא כדי להתריס כנגד התושבים הדתיים?!" אמר דמות דתית מוכרת בעיר בשיחה עם הקול היהודי.

תושבים בעיר הביעו בפנינו תמיהה מה גרם לראש העיר אלי שבירו להצטרף בשורה אחת עם רון קובי ראש עיריית טבריה וכרמל שאמה הכהן ראש עיריית רמת גן שהחליטו לבצע שוב ושוב פרובוקציות כנגד הציבור הדתי והתורני.

"חשוב לזכור שבבחירות האחרונות לראשות העיר הציבור הדתי פשוט נלחם על כל קול כדי ששבירו יזכה בקדנציה נוספת. עכשיו הוא פשוט בגד בבוחריו".

הירשם לתפוצת המייל של הקול היהודי >>

מעיריית אריאל נמסר לקול היהודי בתגובה, כי "האוטובוס מומן מכספי תרומות. עם זאת, ישנן פעילויות חינמיות רבות לכלל תושבי העיר היוצאות מקופת העירייה, ביניהן גם פעילויות רבות המופנות לקהל הדתי".

עוד אמרו בעירייה, כי "מטרת הפרויקט לא נועדה להתריס כלל וכלל אלא לתת מענה לקהילה גדולה בעיר" וציינו מיד כי רוב תושבי העיר הינם חילונים. "האוטובוסים אותם הזכרתם יוצאים לקראת צאת השבת כנהוג בערים רבות בארץ, פחות רלוונטי למשפחות המעוניינות לבלות בשבת מחוץ לעיר".

"אריאל היא עיר הטרוגנית אשר כלל הקהילות בה מוכיחות לאורך השנים כי הן מכילות את השוני ביניהן. ראש העיר פועל במשך שתי קדנציות לקירוב לבבות ולאחדות בין האוכלוסיות בעיר חרף ניסיונות של גורמים שונים לפצל ולסכסך", אמרו בעירייה.

תגובות (12) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד