בע"ה י"ב ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ח"כ אריאל: האיחוד עם הבית היהודי מהותי יותר מסוגיית מכירת דירות לערבים.

חבר הכנסת אורי אריאל מהאיחוד הלאומי, מניע ומלווה שנים ארוכות את הגרעינים התורניים בערים המעורבות. אריאל לא מרוצה מהתבטאותו של השר הרשקוביץ בעד מכירת בתים לערבים, אך ממשיך בקידום האיחוד בין הסיעות.

  • ה' טבת תשע"א - 22:36 12/12/2010
גודל: א א א

חבר הכנסת אורי אריאל מהאיחוד הלאומי, מניע ומלווה שנים ארוכות את הגרעינים התורניים בערים המעורבות. אריאל לא מרוצה מהתבטאותו של השר הרשקוביץ בעד מכירת בתים לערבים, אך ממשיך בקידום האיחוד בין הסיעות.


[caption id="attachment_1664" align="alignleft" width="100%" caption="אריאל. פועל כעת למען האיחוד (אתר הכנסת)"]אריאל. פועל כעת למען האיחוד (אתר הכנסת)
בעקבות התבטאותו של הרב פרופסור הרשקוביץ' בעד מכירת בתים לערבים סבור חבר הכנסת אורי אריאל מהאיחוד הלאומי כי אמירה זו היתה מיותרת ולא מועילה.  אריאל טוען כי על אף ההתבטאות הבעייתית, האיחוד עם הבית היהודי חשוב כעת יותר מחידוד חילוקי הדעות בציבור הדתי לאומי. "אי אפשר שכל אמירה או כותרת של מי מאיתנו תגרור בעקבותיה שאלות בנוסח "יהיה או לא יהיה איחוד". האיחוד יקרה ויפה שעה אחת קודם".

בשיחה עם הקול היהודי אמר אריאל כי היכרותו הקרובה עם סוגיית הערים המעורבות מחדדת אצלו את ההכרה כי מדובר באחת מבעיות השעה בסדר היום הציבורי. "בעירוב אין ברכה אלא סיכון ששיאו הגיע ביום כיפור לפני שנתיים בעיר עכו. הדבר הביא לפוגרומים ותהלוכות עם שאגות רצח של 'אטבח אל יהוד', אמר אריאל.

שותפות עם החרדים

התמיכה בקריאה שלא להשכיר ולמכור בתים לנכרים, חצתה מגזרים ועדות. שורה ארוכה של רבנים בעלי השפעה מהמגזר החרדי חתמו על המכתב. לשאלתנו האם רבנים אלו מהווים כתובת לשיתוף פעולה עתידי בנושאים ציבוריים ופוליטיים השיב אריאל, כי השותפות בין המגזרים איננה חדשה. "יש לנו דברים רבים משותפים, בכל מה שנשען על תורת ישראל. זה לא חידוש שיש שיתופי פעולה גדולים, אני מקווה ופועל שהם ילכו ויתחזקו".

אריאל מתכוון גם להיבט הפוליטי בשיתוף פעולה בין-מפלגתי. הוא רואה בכך מתכונת לחיזוק כוחו של כל הציבור הדתי ומנוף להשפעה על אורח ההתנהלות במדינת ישראל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד