בע"ה י"ג סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ח"כ זועבי: "חוטפי הנערים אינם טרוריסטים"

חברת הכנסת הערבייה של מדינת ישראל חנין זועבי הכריזה הבוקר בראיון לרדיו 102FM כי הערבים שחטפו את הנערים אינם טרוריסטים. לדבריה, "הם נאלצים להשתמש באמצעים האלה עד שישראל תתפכח קצת"

  • י"ט סיון תשע"ד - 11:43 17/06/2014
גודל: א א א
חברת הכנסת הערבייה של מדינת ישראל חנין זועבי הכריזה הבוקר בראיון לרדיו 102FM כי הערבים שחטפו את הנערים אינם טרוריסטים. לדבריה, "הם נאלצים להשתמש באמצעים האלה עד שישראל תתפכח קצת"
[caption id="attachment_32630" align="aligncenter" width="300"]הכנסת (אתר הכנסת) הכנסת (אתר הכנסת)
"הם לא טרוריסטים, הם אנשים שלא רואים שום פתח לשנות את המציאות שלהם והם נאלצים להשתמש באמצעים האלה, עד שישראל תתפכח קצת, עד שהאזרחים של ישראל והחברה תתפכח קצת ותרגיש את הסבל של האחר", כך אמרה הבוקר ח"כ חנין זועבי בראיון ל"תוכנית הבוקר עם שרון גל", המשודרת ברדיו תל אביב 102FM.
זועבי התייחסה לוידאו של הנער בן ה-19 מנצרת שקרא לחוטפים לשחרר את החטופים. היא טענה כי היא לא מכירה אותו אך יודעת שהוא מנצרת ולומד בבית ספר יהודי: " הוא מעוות כי הוא חסר זהות, חסר קשר עם מציאות שהוא חי בה" כמו כן, טענה כי לדעתה החוטפים הם לא טרוריסטים והיא לא מופתעת מזה שזה קרה.
זועבי הטיחה בנער האשמות, כמו "הוא נער מפוקפק, מעוות זהות". לבסוף, טענה כי לעניות דעתה החטופים הם לא טרוריסטים, ושהיא לא מופתעת שדבר כזה קורה בארץ ישראל.
המראיין שרון גל השיב לזועבי לאחר שהצדיקה את חטיפת הנערים, כי " במילים מפורשות ח"כ ישראלית מצדיקה את החטיפה של הנערים הישראלים".  זועבי השיבה כי "אני לא מופתעת בכלל (מהחטיפה. א"ג) איך אתה?". שרון גל: "אני מופתע שאישה כמוך בכלל עוד יכולה להסתובב חופשי כאן, זה מה שמפתיע אותי"
חברת הכנסת מירי רגב הגיבה על דברי חברת הכנסת חנין זועבי: "יש לגרשה לעזה ולהסיר חסינותה. היא בוגדת. מי שהזדהתה עם הטרוריסטים על ספינת המרמרה, שבה ומזדהה עם טרוריסטים מהחמאס שחטפו את שלושת הנערים שלנו".
חברת הכנסת רגב הוסיפה: "לא התפלאתי לשמוע את הצהרתה. איך בוגדת כמותם יכולה להאשים אותם? היא הרי באה מהמילייה שלהם. מקומה לא איתנו אלא בעזה. וכמו שאמרתי בעבר: בוגדת תמיד תישאר בוגדת. רוחי לעזה יא חיינא".
חבר הכנסת מוטי יוגב (הבית היהודי) טען כי אמירתה של זועבי עוברת כל גבול, ובכוונתו לפעול לסילוקה מהכנסת. ''מעמדותיה נראה שהיא קרובה יותר למחבלים והיא צריכה להיות יחד איתם מאשר בכנסת ישראל''.
שר החוץ, אביגדור ליברמן, כתב בעמוד הפייסבוק שלו "לא רק החוטפים הם טרוריסטים גם חנין זועבי היא טרוריסטית. דינם של החוטפים ודינה של המסיתה מעודדת החטיפות זועבי צריך להיות זהה".
יש לציין כי שלושה בני משפחה של הנער הערבי שפרסם את הסרטון נעצרו לאחר שאיימו על חייו.
תגובות (12) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד