בע"ה י"ב ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חקירת הרבנים: מספר רבנים הוזמנו לחקירה בימ"ר ירושלים

הרבנים שלחו מכתב בו הודיעו כי לא יתייצבו לחקירה | העילה: ככל הנראה בעקבות מכתב נגד העסקת ערבים לאחר פיגוע הטרקטור בירושלים | מטה מהרסייך: "הממונה על החקירה – מהקהילה הדתית במעלה אדומים" |

  • ה' טבת תשע"א - 17:29 12/12/2010
גודל: א א א

הרבנים שלחו מכתב בו הודיעו כי לא יתייצבו לחקירה | העילה: ככל הנראה בעקבות מכתב נגד העסקת ערבים לאחר פיגוע הטרקטור בירושלים | מטה מהרסייך: "הממונה על החקירה – מהקהילה הדתית במעלה אדומים" |

שלושה רבנים מרכזיים מהשומרון קיבלו בימים האחרונים הזמנה לחקירה בימ"ר ירושלים. בהזמנה, שנחתמה על ידי רס"מ דוד לוי, לא פורטה עילת החקירה.

הרבנים שהוזמנו לחקירה הם הרב אליקים לבנון, ראש ישיבת אלון מורה ורב היישוב, שהוכתר לאחרונה כרב השומרון. הרב דוד דודקביץ', רב היישוב יצהר וראש הכולל, והרב יהושע שמידט רב היישוב שבי שומרון וראש הישיבה במקום.

מקורבים לרבנים אמרו לקול היהודי, כי "העובדה ששוטר זוטר זימן שלושה רבנים חשובים לחקירה ללא פירוט העילה, מהווה פגיעה של ממש בכבוד הרבנים".

שלושת הרבנים השיבו מכתב לפיו לא יתייצבו לחקירה כפי שהוזמנו אליה. "דלתנו פתוחה בפני כל חוקר אשר יבוא אל לשכתנו או ביתנו ויציג את העניין עליו הוא מעוניין לחקור אותנו" כתבו הרבנים במכתבם. עוד הודגש כי "הננו מצפים כי בעתיד יהיה ברור לכל חוקר מהו הנוהל הנדרש לחקירת רבנים".

מספר רבנים כבר נחקרו

\
r\n[caption id="attachment_1643" align="alignleft" width="252" caption="בעקבות פיגוע הטרקטור. (הקול היהודי)"]בעקבות פיגוע הטרקטור. (הקול היהודי)

במהלך השנה האחרונה, נחקרו מספר רבנים שקראו שלא להעסיק ערבים או לקנות מהם, בעקבות פיגועי הטרקטורים בירושלים לפני למעלה משנתיים. יצויין כי על כרוז זה (בתמונה) חתמו כשלושים רבנים, מהם מספר רבנים מהמגזר החרדי. מי שחקר רבנים אלו היה רונן מזרחי מימ"ר ירושלים. לקול היהודי נודע כי מזרחי ממונה גם על חקירת הרבנים לבנון, דודקביץ ושמידט.

הממונה על החקירה – שומר מצוות

ממטה מהרסייך נמסר כיי ככל הנראה גם עתה הממונה על החקירה הוא רונן מזרחי, תושב בשכונת מצפה נבו בעיר מעלה אדומים, בה מתגוררת הקהילה הדתית בעיר. פעילים ממטה מהרסייך מספרים כי מזרחי משתתף בקביעות בשיעורי תורה בעירו. "האבסורד הוא שמזרחי עושה מאמצים עילאיים להרשיע בבית המשפט יהודים שנשפטים על פעילות למען ארץ ישראל וקדושתה. במשפט שהתנהל נגד יהודים שהפגינו נגד מצעד התועבה, נצפה מזרחי לומד באדיקות 'חוק ישראל' במהלך הדיון בו ביקש להאריך את מעצר המפגינים".

"מדובר במקרה קלאסי של אדם שעושה מעשה זמרי ומבקש שכר כפינחס", אומרים במטה מהרסייך. "מן הראוי שמזרחי יוקע על ידי בני קהילתו כפי שעשו לשכנתו לבניין, מירב אטינגר, שהיתה תובעת במחוז ש"י", הוסיפו הפעילים.

אטינגר, דתייה אף היא, עבדה כתובעת במחוז ש"י. לאחר הפגנות וחלוקת כרוזים מול ביתה, ופעילות דומה בישיבת חורב בה מלמד בעלה – עזבה את תפקיד השטח ופנתה לעבודה משרדית על מנת שלא להיתקל באנשים בשטח.

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד